Dodatkowy 1GB RAMu do gier? Opłaca się?

(system) #1

Witam!

Mam pytanie czy opłaca mi się dokupić 1 GB RAMu DDR? Czy dodatkowy 1GB RAMu poprawi wydajność komputera w najnowszych grach (np. Wiedźmin)?

Mój sprzęt:

procesor AMD Sempron 2500+

karta graficzna Gigabyte GeForce 7600GS (AGP 8x)

RAM 1GB DDR Kingston PC3200 200 MHz (2x512mb)

(Rastko1) #2

Lepiej kup lepszego procka :wink:

(Rykendo) #3

W DDR'y nie opłaca się inwestować dużo kasy

(system) #4

A Vista lepiej chodziłaby z 2GB RAMu

(Rastko1) #5

LightAngel W twoim przypadku to się nie opłaca bo to wszystko będzie procek hamował kup lepszego praca to będziesz miał lepszy rezultać niż dokupienie pamięci

(system) #6

Płyta główna obsługuje tylko taki procesor (komp był kupiony 3 lata temu). Gdybym chciał Core 2 Duo to musiałbym kupić nowy komputer.

(Rastko1) #7

Ne mówię o dwu rdzeniowych ale chociaż o takim 3000+

Powiedz może jaką chociaż masz płytę główną może uda się podkręcić

(Rykendo) #8

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem problemu typu wydajność w grach jest kupienie nowego kompa

(Marcin0392) #9

W takim razie nie inwestuj w tego kompa tylko po prostu postaraj się uzbierać pieniądze na nowy :slight_smile: Taki wybór będzie najlepszy.

(system) #10

Kupiłbym komputer z procesorem Core 2 Duo, który jednocześnie obsługiwałby karty AGP i PCI. Mój GeForce 7600 jest całkiem dobry.

(Rykendo) #11

Sprzedaj obecne części, kup nowe

(system) #12

rafal92 , tu masz screen z cpu-z

beztytuufy8.th.jpg

(Rastko1) #13

LightAngel Masz bardzo dobrą płytę do oc, spróbuj podkręcić swojego procka.

Na początek zmień częstotliwość ramu na 166 (333)

I jedź FSB do góry aż będzie nie stabilny (mniej więcej wiesz jak się podkręca?)

(system) #14

rafal92 , nie wiem jak podkręcić procesor. Mógłbyś dać jakiś bardziej szczegółowy opis lub link?

(Emilmlo) #15

Chciałeś poprawę wydajności w nowych grach ?? to trzeba grafe i procesor zmienić, w tego kompa nie widzę sensu inwestować.

Płyty z AGP i PCI-E jednocześnie robi AsRock ale te płyty nie są najlepsze, niska wydajność, słabe podkręcanie.

(Damian963) #16

uzbieraj na nowy