Dodatkowy 1GB RAMu do gier? Opłaca się?

Witam!

Mam pytanie czy opłaca mi się dokupić 1 GB RAMu DDR? Czy dodatkowy 1GB RAMu poprawi wydajność komputera w najnowszych grach (np. Wiedźmin)?

Mój sprzęt:

procesor AMD Sempron 2500+

karta graficzna Gigabyte GeForce 7600GS (AGP 8x)

RAM 1GB DDR Kingston PC3200 200 MHz (2x512mb)

Lepiej kup lepszego procka :wink:

W DDR’y nie opłaca się inwestować dużo kasy

A Vista lepiej chodziłaby z 2GB RAMu

LightAngel W twoim przypadku to się nie opłaca bo to wszystko będzie procek hamował kup lepszego praca to będziesz miał lepszy rezultać niż dokupienie pamięci

Płyta główna obsługuje tylko taki procesor (komp był kupiony 3 lata temu). Gdybym chciał Core 2 Duo to musiałbym kupić nowy komputer.

Ne mówię o dwu rdzeniowych ale chociaż o takim 3000+

Powiedz może jaką chociaż masz płytę główną może uda się podkręcić

W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem problemu typu wydajność w grach jest kupienie nowego kompa

W takim razie nie inwestuj w tego kompa tylko po prostu postaraj się uzbierać pieniądze na nowy :slight_smile: Taki wybór będzie najlepszy.

Kupiłbym komputer z procesorem Core 2 Duo, który jednocześnie obsługiwałby karty AGP i PCI. Mój GeForce 7600 jest całkiem dobry.

Sprzedaj obecne części, kup nowe

rafal92 , tu masz screen z cpu-z

beztytuufy8.th.jpg

LightAngel Masz bardzo dobrą płytę do oc, spróbuj podkręcić swojego procka.

Na początek zmień częstotliwość ramu na 166 (333)

I jedź FSB do góry aż będzie nie stabilny (mniej więcej wiesz jak się podkręca?)

rafal92 , nie wiem jak podkręcić procesor. Mógłbyś dać jakiś bardziej szczegółowy opis lub link?

Chciałeś poprawę wydajności w nowych grach ?? to trzeba grafe i procesor zmienić, w tego kompa nie widzę sensu inwestować.

Płyty z AGP i PCI-E jednocześnie robi AsRock ale te płyty nie są najlepsze, niska wydajność, słabe podkręcanie.

uzbieraj na nowy