Dodatkowy dysk i jego zabezpieczenie

(Tentomek) #1

Chciałbym podłączyć swój dysk do kogoś do kompa ... ale nie chce by

odpalał mi się mój system tylko żeby działał Win tego kogoś i by mój

antywir się nie aktualizował i inne programy.

Do czego muszę podpiąć taśmy i jak ustawić zworki.

I jak zabezpieczyć swój cały dysk ... mam na myśli hasło by on nie mógł

go przeglądać (najlepiej programik freeware).

Dziekuje :slight_smile:

(Qbek50) #2

jak podłączysz dysk to w Biosie musisz ustawić jaki ma startować.

najlepiej to poukrywać ważne pliki lub przenosić w inne miejsca (np do folderu Windows) 8)

(Tentomek) #3

a co dokładnie muszę zmienić w Biosie tzn. w którym miejscu ? i kiedy ?

przed podłączeniem dysku ? jak już bedzie podłączony ? a co ze

zworkami ?

i jak poukrywać te ważne pliki ... ten ktoś jest sprytny więc ukrywanie

w folderze windows jest za łatwe ... raczej wolałbym jakiś programik :slight_smile:

(system) #4

jesli na jednej tasmie sa 2 napedy to trzeba z tyłu dysku przestawic zworki na master lub slave. Mozesz podpiąć na 2 osobne taśmy i wtedy wyciagasz zworke i plyta powinna sama ustalic czy master czy slave ( w kazdym razie w nowszych napewno), inaczej postepujesz jak wyzej, w Biosie ci wtedy zoabczy dysk ( jesli na PATA ).

Jaki ten Komp na BIOS, bo producenci stosują rózne nazwy, np.

Master Boot Device, i tam ustawiasz jako pierwszy dysk kolegi, a twojego niebierzesz pod uwage, i to wszytsko, wystartuje z dysku kolegi.

Co do zabezpieczenia to niewiem, w kazdym razie szyfro0wanie danych to troche ryzyko jak zapomnisz hasła :confused:

(P.Piotrek) #5

Ten Ktoś musi mieć w BIOS-ie ustawione wykrywanie dysków i napędów na Auto (inaczej komputer Tego Ktosia nie zobaczy Twojego dysku twardego i nie zainstaluje go). Dysk podłączasz do komputera tego Ktosia gdy jest on wyłączony :!:

Aby komputer po uruchomieniu startował z Windowsa Ktosia musisz ustawić odpowiednio zworki na dyskach twardych: na dysku Ktosia w pozycji Master a na dysku Twoim w pozycji Slawe jeśli mają pracować na jednej taśmie (lub inaczej w zalezności od konfiguracji komputera Ktosia, ale jeśli ten Ktoś ma tylko 1 dysk twardy to tak będzie OK).

Możesz też odpiąć taśmę i zasilanie od np. CD-ROM Ktosia i podłączyć swój dysk w jego miejsce bez zworki lub ze zworką w pozycji Slawe.

Aby ukryć przed tym na swoim dysku jakieś pliki (inne niż systemowe) użyj programu Secretnik . Wtedy ten Ktoś nie będzie w ogóle ich widział na Twoim dysku.

(Damian) #6

Co do zabezpieczania plików to zobacz:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... &highlight

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... &highlight

(Tentomek) #7

ok dziekuje wszystkim :slight_smile:

mam nadzieje że nie zwale sobie dysku i kogoś kompa :slight_smile:

teraz rozpracuje te programy zabezpieczające

dobrze że Sekretnik jest free tylko są podobno problemy z XP

zobacze :slight_smile:

Dziekuje jeszcze raz wszystkim za dobre wskazówki :slight_smile: