Dodatkowy nośnik z Vista w wersji 64bit

http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=5883 tu można przeczytać, ze możemy sobie zamówić za opłatą dodatkową wersję x64. Skoro jednak nie ma w ofercie polsiej wersji językowej to sobie pomyślalem w ten sposób:

Zamowienie zamowieniem. Ale tak sie zastanawiałem. Jesli bym tak skopiował sobie (wiem to nielegalne) nosnik Visty busieness x64 pl od kogos (majac oryginalna wersje 32 bit) to czy faktycznie bylo by to nielegalne?? Z ciekawosci bym sprobowal aktywowac taka wersje na moim kluczu. W koncu MS chce dodatkowe dvd wyslac za oplata nosnika i przesylki wiec dlaczego nie moglbym zwyaczajnie sciagnac skads tej wersji x64 i uzyc mojego klucza.Wychodzi na to samo praktycznie bo w koncu dostalbym 2 plyte bez klucza, ktory juz posiadam z wersji 32 bit. Jesli MS jest tak laskawy, ze bez wiekszych problemow chce wyslac dodatkowy nosnik 64bit to dlaczego nie?

Prosze o właczenie się do dyskusji biegłych, także moderatorów którzy mogą zbadać sprawę u źródła.

Mi sie wydaje, ze jesli zassasz lub wezmiesz od kogos nosnik, to bedzie legalne :wink: Znaczy wersje “czysta” niemodyfikowana :smiley:

Zadna modyfikowana nie wchodzi w gre. Zadnych crackow itd. Tego nie potrzebuje bo mam klucz z 32 bit wiec by chodzilo. Tyle ze MS nie oferuje wersji PL tylko EN wiec dla mnie to zadna oferta. Piszcie ludziska:) Moderatorzy wlaczcie sie do dyskusji:)))

Złączono Posta : 18.04.2007 (Sro) 19:42

Zadna modyfikowana nie wchodzi w gre. Zadnych crackow itd. Tego nie potrzebuje bo mam klucz z 32 bit wiec by chodzilo. Tyle ze MS nie oferuje wersji PL tylko EN wiec dla mnie to zadna oferta. Piszcie ludziska:) Moderatorzy wlaczcie sie do dyskusji:)))

ale z tego co kojarzę to tylko jeśli ma się wersje BOXową to można zamówić dodatkowy nośnik? bo klucze OEMowskie nie działają, próbowałem swoim kluczem i porażka…

Mam Vista Business box dlatego poruszylem ten temat:) takze z tym problemu nie bedzie

w wersji BOX jest odrazu x32 i x64… ale OEM niewiem…

PS. Przeczytałem takie info gdzieś na jakiekś stronce…:slight_smile: ale linka nie pamiętam

Dotyczy to wersji Ultimate…jak domniemam

Możliwe… a jak tak to sorry ze w bład wprowadzam… naprawde dawno to czytałem… :roll:

Dokładnie tak. Tylko ta wersja ma w sobie 2 płyty - 32 i 64 bity.

PS

Nie wiem skąd pomysł o wersji EN. W swoim BOX Ultimate mam 64 bity po polsku.

JA NIE PYTAM SIĘ O WERSJĘ ULTIMATE… NA SAMYM POCZĄTKU PISZĘ O WERSJI BUSINESS:)))))

A ja potwierdziłem słowa cacadooo. W innych przypadkach nie masz prawa do wersji 64 bitowej chyba, że taką kupisz.

Mylisz sie. Jesli mam wersje BOX to moge zamowic dodatkowy nosnik. Wersja Ultimate BOX ma dodatkowa plyte w standardzie. Po to jest ten topic. Na poczatku dalem link do strony o dodatkowym nosniku. Wpisuje na stronie MS swoj klucz i przenosi mnie do strony z zamowieniem za ok 10 euro nosnika z wersja 64 bit. Dotyczy to tylko BOX. Wiec sadze, ze mam prawo skoro MS pozwala mi ja zamowic. Tyle, że jest to wersja EN daltego poruszam ten temat.

chyba wystarczy przeczytac warunki licencyjne, zeby sie upewnic, ale mi sie wydaje, ze jesli zamowisz i nie czekajac na przesylke zainstalujesz sobie wersje 64bit, to nic sie nie stanie, bo klucz jest do obu wersji jednakowy. byc moze nawet nie musisz zamawiac, bo moze licencja obejmuje ogolnie system vista, bez wzgledu na wersje 32 czy 64bit (w koncu w sklepie kosztuja tyle samo).

ja dostalem od MS viste ultimate pl jako upgrade (box?) i w srodku od razu byly obie plytki 32bit i 64bit i zainstalowalem 64bit bez wiekszych problemow (no poza tym, ze to nie byl faktycznie upgrade, bo przenosiny xp 32bit->vista 64bit polegaja w zasadzie na instalacji od poczatku z przeniesieniem dotychczasowego systemu do osobnego katalogu).

Moim zdaniem nie bo do określenia legalności wymaga się m.in. nośnika a Ty będziesz miał tylko DVD 32 bity.

PS

Zastanawiam się tylko jaka będzie szkodliwość takiego czynu i ewentualne konsekwencje.

A co w takim razie jesli sciagasz Viste z MSDN. Tam nie masz chyba nośnika tylko sam obraz i dostajesz klucz od admina… Kurcze sam juz nie wiem. Mogłbym zapłacic te 10 Euro MS, ale jakby mi polska wersję zaoferowali:/

Ja bym i english nie pogardzil xD

Wiesz nie przeszkadza mi sam jezyk, ale kwestia jest zankow diakrytycznych i polskich wersji aplikacji. Wezmy przykladowo MS Office 2003. Mam rowniez oryginalna wersje i kiedy zainstalowalem ja na Viscie RTM to nawet nie moglem uzyc opcji Import-Export bo byla zwyczajnie wylaczona po instalcji. Kolejna sprawa to pisanie dokumentów i uzywania polskich aplikacji. W ang wersji pojawiają sie znaczki zamiast polski liter typu: ą,ę itd. Dlatego tak bardzo zalezy mi na wersji PL, tymbardziej 64bit bo moglbym psokojnie wsadzic 4gb ramu i wiecej a przy edycji video i obrobki zdjec to bardzo pomaga.

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 23:16

LUDZIE! !!