Dodatkowy wiatraczek

(Korn Ik5) #1

Czy da się podłączyć drugi wiatrak do procka i płyty głównej żeby mi lepiej chłodził sprzęt??

Czy coś mi to da??

Czy wtedy będe mógł bardziej potkręcić te części??

Mam karte GeForce 4 MX 440 64MB. Czy do tek karty mogę podłaczyć wiatraczek i ile mogę wyciągnąć z tej karty??

Ile kosztuje taki wiatrak??

(:: MARIO ::) #2

Ad.1 do procka nie, ale do kompa tak!

Ad.2 Lepsze chlodzenia

Ad.3 Niewykluczone

Ad.4 Podlączasz do zasilki, jakos zakladasz pod karte, krecisz ile sie da!

Ad.5 Grosze! TAki z zasilacza zwykły z 10zł albo i taniej!

(Korn Ik5) #3

Jak podłączyć wiatrak do kompa dokładnie gdzie??? Podłączyć do zasilki czyli gdzie???

(:: MARIO ::) #4

jesli masz wtyczke PIN3 to wpinasz wpł.gł.

jesli masz kabelki nagie to:

wtyczka molex (taka jak od cd-roma)

żółty i czarny - 12V

czerowny i czarny - 5V

istnieje jeszcze 7V czerowny i żółty, ale moej wnetyle jakos dziwnie reagowaly na 7V :?

wiadomo odpowiednio podpinasz wihajster masa do masy, dodatni do dodatniego, sam wybierasz na jakim napieci ma pracować :wink:

12V - wydajnie, troche głośno

5V - cicho, odrobine mniej wydajnie :wink:

(Korn Ik5) #5

Jeżeli mam lepsze chłodzenie to mogę go lepiej potkręcić, ale co będe miał bez podkręcania??

(:: MARIO ::) #6

mniejsza temp :wink:

(Korn Ik5) #7

A poza tym. :? Może stabilniejszy komputer.

(Pzontek) #8

A pozatym napewno głośbiejszy, wraz z nowym wentylem przybędzie decybeli :wink: pamiętaj o tym

(Korn Ik5) #9

To że będzie głośniejszy to mam głęboko gdzieś. Do czego jeszcze mogę podłaczyć te wentylatorki?? Chodzi mi oto żeby było tam w środku jak najzimniej.

(Pzontek) #10

Prędzej czy później zwarjujesz, jaki masz procek

ProponujeCi zrobić tak:

1/ Jesli masz miejsce z przodu obudowy to daj tam jeden wentyl 80x80x25 który bedzie wdmuchiwał zimne powietrze.

1. Ziemne powietrze przewedruje przez całego kompa w zdłuż , ogrzeje sie i..

2. z tyłu w wolnym miejscu zamontuj wydmuchujący wentyl który je wydmucha z kompa.

Moim zdaniem najbardziej optymalne ustawienie

(Korn Ik5) #11

Mój procek to AMD Athlon XP 2000+ 1.69 GHz, 256 MB RAM, a co z kartą graficzną, bo to właśnie ją chciałbym jabardziej podkręcić, ją i RAM

(Pzontek) #12

To moje ustawienie powinno równiez i ją zchłodzić:wink: a dodatkowo mozesz założyc radiatory na pamięć ale prawde mówiąc nie wiem czy tagra jest warta świeczki... A i jeszcze jedno skoro głównie chodzi Ci o karte graficzną to na niej zmień wentyl w necie jest pełno tego (np. pentagram, zalmar - bardzo dobre wentylki do GPU{grafiki;-)} robią.

(Korn Ik5) #13

Dobra to chyba dziękuje

(:: MARIO ::) #14

lepiej jest kupic jakis wentyl 80x80 i zalozyc pod karte :wink:

moj projekcik, of corse zrealizowany :slight_smile:

http://www.marioskarpa.private.pl/chlod ... skarpa.JPG

(Korn Ik5) #15

Dzięki bardzo ale to wszystko trzeba umieścić wewnątrz czy na zewnątrz obudowy??

(Aju) #16

tylko po co g440 duzo nie pociagnie napewno nie tyle ze trzeba by ja bylo chlodzic :wink: jak przesadzisz z podkrecaniem to bedzie tak niestabilna ze nawet sie rozgrzac nie uda jej

(Korn Ik5) #17

Nie kumam cię do końca.

(:: MARIO ::) #18

przeca wyraźnie napisałem, z link wynika, ze pod znaczy, pod karta, a karte masz w kompie :? czyli w obudowie :?

kazde gpu trza chlodzić, jak sie mysli o dobrym kręceniu :wink:

na odwrocie rdzenia mojego satrego gf2mx4oo mozna bylo jajecznice smażyć!