Dodatkowy wiatraczek

Czy da się podłączyć drugi wiatrak do procka i płyty głównej żeby mi lepiej chłodził sprzęt??

Czy coś mi to da??

Czy wtedy będe mógł bardziej potkręcić te części??

Mam karte GeForce 4 MX 440 64MB. Czy do tek karty mogę podłaczyć wiatraczek i ile mogę wyciągnąć z tej karty??

Ile kosztuje taki wiatrak??

Ad.1 do procka nie, ale do kompa tak!

Ad.2 Lepsze chlodzenia

Ad.3 Niewykluczone

Ad.4 Podlączasz do zasilki, jakos zakladasz pod karte, krecisz ile sie da!

Ad.5 Grosze! TAki z zasilacza zwykły z 10zł albo i taniej!

Jak podłączyć wiatrak do kompa dokładnie gdzie??? Podłączyć do zasilki czyli gdzie???

jesli masz wtyczke PIN3 to wpinasz wpł.gł.

jesli masz kabelki nagie to:

wtyczka molex (taka jak od cd-roma)

żółty i czarny - 12V

czerowny i czarny - 5V

istnieje jeszcze 7V czerowny i żółty, ale moej wnetyle jakos dziwnie reagowaly na 7V :?

wiadomo odpowiednio podpinasz wihajster masa do masy, dodatni do dodatniego, sam wybierasz na jakim napieci ma pracować :wink:

12V - wydajnie, troche głośno

5V - cicho, odrobine mniej wydajnie :wink:

Jeżeli mam lepsze chłodzenie to mogę go lepiej potkręcić, ale co będe miał bez podkręcania??

mniejsza temp :wink:

A poza tym. :? Może stabilniejszy komputer.

A pozatym napewno głośbiejszy, wraz z nowym wentylem przybędzie decybeli :wink: pamiętaj o tym

To że będzie głośniejszy to mam głęboko gdzieś. Do czego jeszcze mogę podłaczyć te wentylatorki?? Chodzi mi oto żeby było tam w środku jak najzimniej.

Prędzej czy później zwarjujesz, jaki masz procek

ProponujeCi zrobić tak:

1/ Jesli masz miejsce z przodu obudowy to daj tam jeden wentyl 80x80x25 który bedzie wdmuchiwał zimne powietrze.

  1. Ziemne powietrze przewedruje przez całego kompa w zdłuż , ogrzeje sie i…

  2. z tyłu w wolnym miejscu zamontuj wydmuchujący wentyl który je wydmucha z kompa.

Moim zdaniem najbardziej optymalne ustawienie

Mój procek to AMD Athlon XP 2000+ 1.69 GHz, 256 MB RAM, a co z kartą graficzną, bo to właśnie ją chciałbym jabardziej podkręcić, ją i RAM

To moje ustawienie powinno równiez i ją zchłodzić;-) a dodatkowo mozesz założyc radiatory na pamięć ale prawde mówiąc nie wiem czy tagra jest warta świeczki… A i jeszcze jedno skoro głównie chodzi Ci o karte graficzną to na niej zmień wentyl w necie jest pełno tego (np. pentagram, zalmar - bardzo dobre wentylki do GPU{grafiki;-)} robią.

Dobra to chyba dziękuje

lepiej jest kupic jakis wentyl 80x80 i zalozyc pod karte :wink:

moj projekcik, of corse zrealizowany :slight_smile:

http://www.marioskarpa.private.pl/chlod … skarpa.JPG

Dzięki bardzo ale to wszystko trzeba umieścić wewnątrz czy na zewnątrz obudowy??

tylko po co g440 duzo nie pociagnie napewno nie tyle ze trzeba by ja bylo chlodzic :wink: jak przesadzisz z podkrecaniem to bedzie tak niestabilna ze nawet sie rozgrzac nie uda jej

Nie kumam cię do końca.

przeca wyraźnie napisałem, z link wynika, ze pod znaczy, pod karta, a karte masz w kompie :? czyli w obudowie :?

kazde gpu trza chlodzić, jak sie mysli o dobrym kręceniu :wink:

na odwrocie rdzenia mojego satrego gf2mx4oo mozna bylo jajecznice smażyć!