Dodawanie loga do własciwosci MÓJ KOMPUTER

Mam małe pytanko w sumie mało istotne ale chciałem sprawdzic czy to chodzi

A wiec: moje pytanie kieruje do demonstaracji SZTUCZKI I KRUCZKI CZ.II gdzie jest pokazane dodawanie obrazka w własciwosciach MÓJ KOMPUTER widziałem jak robi to docent (Autor demonstaracji) i wszystko mu chodziło a u mnie wyswiatla sie tylko INFORMACJA POMOCY TECHNICZNEJ a po logu ani sladu robiłem wszystko tak jak on i nic pliki oeminfo.ini i oemlogo,bmp tak jak było pokazane

PROSZE O POMOC

WIELKIE DZIĘKI

szaman32 oemlogo.bmp musi mieć dokładnie takie parametry jak podana, czyli (jeżeli dobrze pamiętam) zapisane w 256 kolorach i o określonej wysokości i szerokości

Obrazek i tekst we właściwościach “Mój komputer”

W katalogu Windows\System32 utworzyć plik o nazwie OEMINFO.INI z następującym wpisem:

[general]

menufacturer=XXXXXXXXXXX

model=XXXXXXXXXX

[support Information]

Line1=“XXXXXXXXXX”

Line2=… itd.

Wykonać dowolny plik z obrazem i zapisać w formacie BMP o wymiarach 172x172 pikseli o nazwie OEMLOGO.BMP. >> skopiować do folderu Windows\System32

“XXXXXX” oznaczają dowolny tekst. Obrazek OEMLOGO.BMP pokaże się tylko gdy plik OEMINFO.INI będzie razem z nim w folderze Windows\System32.

:slight_smile:

Czy tak to zrobiłeś?

dziekuje bardzo za szybko odpowiedz nie sparwdziłem tego ze musi byc w 256 kolorach no ale sprawdz jeszcze raz wielki dziex

Złączono Posta : 09.06.2007 (Sob) 22:01

juz wszystko zrobiłem tak jak mi doradziliscie moze macie jeszcze jakies pomysły bo ja juz nic nie wymysle