Dodawanie podpisu do wiadomości wychodzących

Witam,

mam Windows XP, Office 2007 i Outlook Express 6.

Chciałabym, aby każda wiadomość wysyłana z Outlooka miała mój, wymyślony przeze mnie podpis, ale…

sam podpis to nic trudnego…

  • jak obok np. “pozdrawiam” umieścić maleńki obrazek, najlepiej .gif - nie umiem wstawić na stałe do podpisu, każdorazowo robię “wstaw obraz”;

  • jak na stałe zrobić tekst pochyły “pozdrawiam” za każdym razem w podpisie wychodzi mi prosto;

  • jak zrobić kreskę poziomą oddzielającą tekst wiadomości od mojego podpisu.

To wszystko robię ręcznie po zakończeniu przeze mnie pisania wiadomości, a chciałabym nacisnąć tylko przycisk “podpis” i żeby wszystko wskakiwało od razu.

Specjalnie na wstępie napisałam jakich używam narzędzi, bo może w Office 2007 jest taka możliwość.

A może tak się nie da? Może za bardzo chcę sobie udoskonalić pracę?

:frowning: Pozdrawiam

grayna

W Outlook Express nie ma takiej możliwości. To bardzo prosty program pocztowy. Natomiast w Outlook jak najbardziej jest to możliwe (format poczty/podpisy)

Zainspirowany Twoim postem wszedłem w opcje OE 6 i zrobiłem stopkę z animowanym gifem.

Tipsy: trzeba przygotować ją w pliku HTML, w źródle HTML musi być podana pełna ścieżka do obrazka (np. “c:\Moje dokumenty\Moje obrazy\anime.gif”).

Powiem tak,

nie umiem przygotować w pliku HTML, w ogóle nie wiem, jak się do tego zabrać.

Wchodzę w Narzędzia -> Opcje -> Podpisy, później -> Edytuj podpis, zaznaczam -> Plik i wklejam ścieżkę do mojego obrazka z rozszerzeniem .gif, później -> Zastosuj -> OK i wszystko by się wydawało, że jest dobrze, ale …

w napisanej przeze mnie poczcie i naciśnięciu Wstaw -> Podpis, wyskakuje komunikat, że “podany plik nie jest prawidłowym plikiem tekstowym …” i nie mam podpisu. :frowning:

Po otworzeniu obrazka .gif w IrfanView, nie da się go zapisać jako HTML. A może źle zrozumiałam i nie wiem, jak to zrobić. :frowning:

Czy ktoś mi pomoże? :bukiet:

Taki plik od biedy można zrobić w Wordzie, ale w środku w kodzie będzie mnóstwo śmieci, poza tym kodowanie znaków nie będzie właściwe. Zdaję sobie sprawę, że brzmi to dla Ciebie jak techniczny bełkot, ale niech tak zostanie. :wink:

Ściągnij jakiś prosty edytor HTML (jeśli nie masz żadnego), np. darmowy NVU. Utwórz nowy dokument (podobnie jak w Wordzie) zapisz go i podłącz do stopki (przy wskazywaniu pliku zmień typ na HTML, a nie domyślny txt).

OK, zajmie mi to pół nocy, ale postaram się tak właśnie zrobić.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

grayna