Dodawanie reguł do Windows Firewall Control

Na forum dp polecono mi program ułatwiający nieco korzystanie z firewalla windows 7

Ściągnąłem programik z tej strony:

http://www.binisoft.org/

W sumie dodawanie reguł prostsze być nie może, ale mam mały problem. Jeśli np. chcę zrobić update javy to muszę dodać regułę dla odpowiedniego pliku exe. Niestety plików tego typu w folderze z javą jest 22 i oczywiście żaden nie ma w nazwie update, ani nic podobnego.

Z mojej strony znalazłem na razie 2 rozwiązania. Pierwsze to przełączyć tryb filtrowania na niższy poziom, ale trochę mi to nie współgra z rolą samego programu.

Drugie to dodawanie wszystkich plików exe i sprawdzanie po kolei. Jest to jakaś opcja, ale chyba nieco bez sensu.

Da się jakoś sprawdzić, który program aktualnie próbuje połączyć się z siecią?

Źle szukasz. Zainteresuj się plikami w folderze Program Files\Jawa\Java Update (ścieżka z Windows XP)

Java to tylko przykład, a folderu java update nie mam ani w program files ani w program files x86

Sterowniki nvidia też mają opcję aktualizacji. Tam plików wykonywalnych było mniej, ale też chwilę mi zajęło znalezienie odpowiedniego.

W podanej ścieżce wkradł się mały błąd, powinno być:

Program Files\Common Files\Jawa\Java Update

I tutaj masz pliki: jaureg.exe; jaucheck.exe; jusched.exe; jucheck.exe

Inna sprawa to sens automatycznej aktualizacji Javy, po pewnym czasie będziesz miał x wersji tej aplikacji w systemie.