Dodawanie repozytoriów

@FadeMind i @anon41799040 mogę podać log, ale jest to gigantyczna litania z
przebudowy pakietu.

Wrzuć zatem kilkanaście ostatnich linijek przed wystąpieniem błędu.

Dobrze rozumiem.:wink:

w sumie trochę nie rozumiem po co instalować discorda z repo. nie lepiej po prostu ściągnać paczkę tar.gz z oficjalnej strony, dograć brakujace paczki i używać? i tak się aktualizuje i tak…

Wiesz ja w pacmanie nigdy nie instalowałem paczek z zewnątrz to nie za bardzo wiem jak się
do tego zabrać, jak próbowałem to wyskakuje że pakiet jest uszkodzony, albo dla odmiany
nie został rozpoznany prawidłowo. W przypadku apt-a jest to prostsze.

pacman != yaourt

dziwie się, że takie coś jak yaourt jeszcze istnieje, bo dużo osób narzekało, albo i nadal narzeka na to oprogramowanie. lepiej się nauczyć, albo napisać skrypt żeby samemu pobierać paczki z AUR i makepkg -s. no ale to ja tak robiłem, wygodniej.

co do discorda, ściągnij ze strony, odpal z konsoli ./discord i zobacz co wypluwa. jak będzie krzyczało o paczki to dograj i będzie działać.

W przypadku apt-a jest to prostsze.

w sensie? jeśli mówisz o tym, że dzięki apt-get instalujesz z OFICJALNEGO repo to tak, jest prostsze.

Mam na myśli instalowanie pakietów deb. od producenta.

instalowanie paczek (nie mówie tutaj o kompilacji pakietu) tar.gz od producenta też jest łatwe tylko trzeba się tylko tego nauczyć :slight_smile:

To podaj parę wskazówek.:wink:

Czemu po pobraniu terminal wyrzuca:
[root@aza walker]# pacman -U /home/walker/Pobrane/discord-0.0.5.tar.gz:
wczytywanie pakietów…
błąd: ‘/home/walker/Pobrane/discord-0.0.5.tar.gz:’: nie udało się znaleźć bądź odczytać pakietu

Po prostu rozpakuj, wejdź do katalogu Discord i uruchom binarkę o tej samej nazwie.

A o co tu chodzi?


I co to za błąd?

jesli chodzi o odpalanie binarek to polecam przez terminal - dostaniesz dzięki temu informacje (czasami nawet nie) co jest nie tak

cd katalog_gdzie_masz_discorda
./discord (czy jak tam się nazywa binarka)

“Nie ma takiego pliku ani katalog”, przez terminal nie znajduje.

Spróbuj pomyśleć przez chwilę co robisz, zamiast wpisywać polecenia na pałę.

Wylistuj zawartość katalogu i sprawdź jak nazywa się binarka.

Discord, nie discord.

Ale o co chodzi z tym błędem, bo to Discord uległ awarii?

wiesz co? daj sobie może spokój z tym i po prostu używaj przez przeglądarke.

Dobrze tylko to jest zawsze jakaś przygoda i zagadka której na razie “sam” nie umiem
rozwiązać.:thinking:

przygoda będzie jak będziesz kompilował paczkę pod system :wink: tutaj wystarczy tylko pomyśleć.

Kompilacja się zakończyła i pakiet został zainstalowany.:wink:
Działam na dwóch systemach na jednym działa.:blush: