Dodawanie wyjątków w UAC w Windows 7

Witam! Mam problem i nie umiem sobie z nim poradzić. Często gram ze znajomymi w Disciples 2 hostowanym przez GameRanger. Ale ostatnio przerzuciłem się na 7 i tu już nie jest tak prosto. Musiałem D2 uruchomić w trybie zgodności z XP ale to powoduje że podczas uruchamiania D2 wyświetla się alert UAC. I tu jest problem, bo gdy uruchamiam ją przez GameRanger, to UAC się pokazuje, gra i GM się wiesza. Dlatego szukałem opcji dodawania wyjątków w UAC ale jej nie znalazłem. Gdzie można dodać wyjątki w UAC albo jak wyłączyć UAC dla trybu zgodności?

Nie ma funkcji wyjątków w UAC - są 2 możliwości - wyłączyć UAC (nie polecam rozwiązania) lub spróbować program Norton UAC - jest to nakładka na UAC, która dodaje funkcję wyjątków (program jest do Visty, ale prawdopodobnie ruszy też w siódemce - Uwaga to beta - za wszelkie problemy nie odpowiadam).:

http://www.symantec.com/norton/theme.js … epthpath=0

a próbowałeś nie włączać poprzez dwuklik, a prawy -> uruchom jako administrator?

Tak, ale problem jest w tym, że jak GM już próbuje załadować grę, to wszystko się wiesza właśnie przez UAC. I uruchamianie jako admin też nic nie zmieniło. :frowning:

W Windows 7 Kontrolę użytkownika UAC można ustawić wedle czterech poziomów. Odszukaj w systemie Windows 7 Ustawienia Kontroli konta użytkownika, znajdziesz tam suwak z czterema opcjami ustawień UAC i dopasuj wedle siebie.

Wyłacz UAC w rejestrze systemu. Ta kontrola nie jest potrzebna jak wiesz co instalojesz a jak nie wiesz i tak możesz kliknąc OK. To jest ochrona dla idiotów przed niczym nie zabezpiecza.

Czy to jest ochrona dla idiotów no wiesz kwestia dyskusji ale myśle że dla początkujących użytkowników komputerów jest to trochę przydatne, bo być może ktoś się zastanowi za nim zrobi coś głupiego po ukazaniu się komunikatu UAC.

I nie używaj tu takich słów “idiota” bo przez przypadek możesz kogoś obrazić. [-X

Dla idiotów powiadasz?

A kim trzeba być, żeby takie głupoty wypisywać? ;>

UAC sprawia, że aplikacja nie może modyfikować rejestru ani niektórych katalogów bez zgody użytkownika. Jeśli to jest dla idiotów, to znaczy, że Linux jest dla idiotów, bo tam takie zasady pracy są od zawsze.

Gratuluję elokwencji.

Cytując pewien blog:

I to moje zdanie nt. UAC - jeśli nie używasz i uważasz, że nic nie daje to bardzo się cieszymy, ale nie wciskaj tej ciemnoty innym.