Dogrywanie na płytę

(Michal6549) #1

Słyszałem że jeśli przed nagraniem zwykłej płyty w NERO zaznaczymy opcję ''POZWÓL NA PÓŹNIEJSZE DODANIE PLIKÓW (PŁYTKA WIELO SESYJNA)" to później można po nagraniu można sobie dodawać i usówać pliki. A mój problem tkwi w tym że niemam zielonego pojęcia jak to zrobić jak by ktoś mógł to prosze powiedzcie mi:. Z góry dzięki

(Stefe) #2

dodac tak... tworzysz kolejna sesje... kasowac nie.

zeby plyty CD/DVD uzywac jak dyskietki, czyli miec mozliwoasc kasowania i dodawania plikow nie uzywajac przy wykonywaniu tej operacji specjalnego oprogramowania (chociaz to dziala w tle) trzeba uzyc zapisu pakietowego i plyt wielokrotnego nagrywania (CDRW, DVDRW+... kiedys probowalem na -RW, ale cos nie chcialo to dzialac).

formatujesz wtedy plyte do formatu UDF i dzialasz juz jak bys mial w napedzie sporej wielkosci dyskietke (np. powyzej 4GB uzywajac plyty DVDRW).

zeby w ogole moc uzywac tego zapisu trzeba zainstalowac np. InCD z pakietu nero. w systemie musi tez byc zainstalowany Nero burning rom.

ftp://ftp5.nero.com/software/InCD/InCD-4.3.20.1.exe

zeby odczytac tak zapisana plyte na innym komputerze musi byc zainstalowany (jezeli nie ma InCD) InCDReader

ftp://ftp5.nero.com/InCD4Reader.exe

(Kojot) #3

Podczas nagrywania wybierasz w oknie opcje "Pozwól a późniejsze dodawanie plików" i nagrywasz.

nero3dq.th.jpg

Kiedy będziesz chciał coś dograć poprostu nagrywasz płytkę jak zawsze, a pliki z poprzedniej sesji powinny być widoczne w oknie podglądu nagrywania.

Kiedy stwierdzisz, że nie chcesz już nic nagrywać poprostu zamykasz płytkę (odznaczasz opcję "Pozwól a późniejsze dodawanie plików" i nagrywasz) :slight_smile:

Jednak usuwać plików nie możesz :!:

Usuwanie plików możliwe jest tylko na płyce CD-RW.

Nagrywając płytę CD-RW nie zaznaczasz już opcji "Pozwól a późniejsze dodawanie plików". Wtedy poprostu nagrywasz co chcesz, a ewentualnie potem możesz wyczyścić płytkę używając opcji "Kasuj CD" w dziale Dodatki głównego Menu programu Nero.

ner5zy.th.jpg

(Damian) #4

A właśnie, że można :wink:

Co prawda jest to tylko pozorne usuwanie plików, bo zajęte miejsce na płycie, nie ulega zmniejszeniu, ale przynajmniej nie widać już danego pliku w określinej sesji.

Wiem, że opcje kasowania posiada nero...nie wiem jak w innych.

(Stefe) #5

zaprzeczasz sam sobie... tych plikow poprostu nie bedzie widac... jezeli chcesz na prawde kasowac uzywasz formatu UDF i zapisu pakietowego.

(Bary1986) #6

A to nie jest tak ze wystarczy nadpisac sesje?

(Damian) #7

Widziałeś emotke na końcu zdania ?

Ja pisałem o opcji "usuń" dostępnej z prawokliku w Nero.

(Stefe) #8

widzialem... ale nie piszac tego wiadomo bylo, ze nie mozna usunac plikow...