Dokuczajace problemy z kompem! Co jest :|

Mam problem. Przy wlaczeniu kompa gdy nciskam przycisk POWER rozlega sie glosne “piiii”. Jest to bardzo denerwujace i nie pokojace. Nigdy mi sie to nie zdazalo lecz od jakiego miesiaca zawsze. Co moze byc nie tak? GDY NACISNE OD RAZU JEST “PII”.

Drugim problem jest to ze po samym wlaczeniu wyskakuje jakis blad i pisze na koncu komunikat “NO IDE MASTER”. Po tym bledzie trzeba bylo nacisnac F11 zeby kontunowac wlaczenie komputera. Wylaczylem opcje z tym F11 gdy wystapi blad w biosie gdyz kazdego by to irytowalo.

Co moze byc w tych dwoch moich problemach? Jak wiecie co i jak zrobic zeby bylo OK to prosze pomozcie.

  1. Poczytaj Tu lub tu albo tu może łatwiej zidentyfikujesz przyczynę

  2. Drugi błąd może wskazywać złe ustawienie zworek na dysku lub zmiany w ustawieniu Bios lub awarię taśmy IDE 1

Czy moglbys mi dokladnie wytlumaczyc co moge zrobic aby dzialalo poprawnie? Gdyz na komputerach nie znam sie perfekcyjnie.

Złączono Posta : 17.03.2007 (Sob) 12:38

A czy moze ktos mial podobny problem ze przy nacisnieciu POWER rozlegalo sie glosne “piiiii” ? Jak go rozwiazal? prosze o rady co moze byc nie tak podlaczone.