Dokumet and settings brak dostepu

Witam

posiadam win vista od pol roku i zauwazylem ze mam problem z dostaniem sie do paru folderow np Dokuments and Settings

wyskakiwal komunikat iz "dokument and seting brak dostepu"i zgodnie z poradnikien ktory znalazlem na forum viewtopic.php?f=2&p=1865413 ustanowilem prawa administaratora ale pojawil sie dodatkowy problem

oto komunikat jaki teraz mnie sie pojawia:

dokumenteq7.th.jpg

czy ktos z Was moze mi pomóc o co tu biega?

W Viście nie ma Documents and Settings, a w jego miejsce powstał katalog Użytkownicy.

jak nie ma jak jest a w dodatku w uzytkownicy tez nie moge wejsc

Documents and Settings w Viscie to tylko taki specyficzny skrót do Użytkownicy, potrzebny niektórym niedorobionym programom do prawidłowego działania. W %userprofile% możesz wejść?

allwg8.th.jpg

nie moge wejsc

Dziwne, sprawdź jak z prawami do tego folderu. Najlepiej od razu przejmij “Users” i wszystkie pod foldery na własność. Zakładam ze na pulpicie możesz zapisywać pliki?

tak moge zapisywac wszystko dziala ale znikla mi ikonka pulpitu z paska szybkiego uruchamiania i chcialem to naprawic ale niestety nie moge wejsc w te foldery

zaauwazylem ze wszystkie foldery ktore sa skrotami (ze strzalką) są niedostępne , moze to jakas wskazowka

W takim razie, jeśli nie chcesz\nie możesz przejąc na własność folderu Users jako adres wpisz po prostu C:\Users\Twoja_nazwa_użytkownika.

brak dostepu,niestety nic to nie daje

a tak juz mi sie podobala ta VISTA,ech

Nie zwalaj na Viste swojej… nie powiem już nawet czego :roll: Nie wiem dlaczego nie masz praw do tych folderów ale powtórzę jeszcze raz, PRZEJMIJ JE NA WŁASNOŚĆ. Jeśli nie wiesz jak to zapisz ten kod jako plik .reg a później dodaj go do rejestru.

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && icacls \"%1\" /grant administrators:F"


[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas]

@="Take Ownership"

"NoWorkingDirectory"=""


[HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command]

@="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

"IsolatedCommand"="cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && icacls \"%1\" /grant administrators:F /t"

Następnie kliknij PPM na na folderze do którego nie masz dostępu(nie tym ze strzałką skrótu) i wybierz- Take Ownership. Jeśli i tego nie będziesz mógł zrobić to nie mam więcej pomysłów, być moze pracujesz na koncie z jakimiś dziwnie mocno ograniczonymi uprawnieniami.