Dokupienie 1GB ramu do trybu Dual channel - opłaca się?

(Binio21a) #1

Witam. Jak w temacie, czy przyrost wydajności będzie odczuwalny ? Obecnie mam 2*512 MB i 1*1GB. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

(Darth ReX) #2

No nie bardzo ci się to opłaci wydajnościowo, ale ja na twoim miejscu wywaliłbym wszystkie kości i kupił solidny komplet 2x1GB.

(efazeti) #3

wg mnie nie ma sensu dokładać/wymieniać

nie zauważysz różnicy

(Binio21a) #4

OK, dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile: Mam jeszcze pytanie; czy do mojej płyty głównej pasuje ram Crucial Ballistix 1066 MHz ? (namawiam kumpla aby się wymienił pamiątkami xD). Słyszałem jeszcze o powiększaniu pamięci grafy kosztem ramu; czy na moim sprzęcie można takie coś zrobić ?

(Darth ReX) #5

Pasuje :stuck_out_tongue:

To jedne z najlepszych ramów do o/c, twój kumpel będzie idiotą, jeśli się zamieni.

A z tym powiększaniem pamięci, to istnieje coś takiego, ale nic to nie daje.

(Paweł3779) #6

Powinny pasować... :slight_smile: To bardzo dobra pamięć.

(Binio21a) #7

@ realmadryt 2GB narazie mi wystarcza, tylko z szybkością jest nie tak, więc jeśli nie daje to zauważalnego zwiększenia prędkości, nie będę dokupywał :wink: Dzięki za pomoc :slight_smile:

(efazeti) #8

realmadryt , piszesz tak, że nie da się w ogóle tego zrozumieć...

Mushkin , ma obecnie 2GB tylko że w 3 kościach, nie będzie większej różnicy jeśli wymieni je na 2x1GB, albo dokupi więcej RAMu

(efazeti) #9

ech, widzę że nie masz pojęcia co piszesz...

w czasie normalniej pracy trudno zauważyć różnicę między single a dual channel, widać to jedynie w testach, jak przybędzie te kilka(naście) MB/s :slight_smile:

a do szkoły to lepiej idź sam, nauczysz się używać znaków interpunkcyjnych :slight_smile:

PS. więcej emotikonek nie dało się wstawić?

(JNJN) #10

OTy kosmos, chyba ktoś pilnie chce nagrodę, zasada nie wiem, nie piszę.JNJN

(patrx95) #11

Taki układ dual channel masz tak ustawiony jak w układzie nforce 2 bo w nforce2 to dual channel działa w taki sposób że np. w pierwszym slocie jest 512MB, w drugim też 512M, a w 3 slocie musi być w jednej kości suma dwóch poprzednich kości czyli 1 GB i w ten sposób na płytach nforce2 działa Dual Channel.

Ty masz układ nforce5 i taki układ Dual Channel nie wykorzystuje swoich pełnych możliwości więc możesz dokupić jeszcze 1 GB RAM i będziesz mieć 2 duale (o częstotliwości i timingi nie musisz się martwić bo płyta główna wszystko ci wyrówna) 2x512MB i 2x1 GB.

(efazeti) #12

ale ja nigdzie nie pisałem, że on ma teraz te pamięci w dualu... autor tematu też tego nigdzie nie napisał...

(Binio21a) #13

xD xD xD ile emotek :smiley: Nie wiem o co Wam teraz chodzi, ale teraz nie mam pamęci w dualu (2*512MB + 1*1GB), pytałem się tylko czy dołożyć 1GB aby dual powstał. Dowiedziałem się że nie warto i to mi wystarczy. Dzięki za pomoc :slight_smile:

(Adalbert) #14

Mushkin , nic nie wymieniaj, chyba że nie masz sumienia i wymienisz się z kumplem na 2x1GB Cruciall 1066 to wtedy bierz bez wahania. Ale i tak różnicy byś nie odczuł, chyba że planujesz oc albo wymianę sprzętu.

(JNJN) #15

Jeszcze jeden taki post i masz ostrzeżenie, OT kosmos, przeczytaj w końcu Regulamin Forum.JNJN

(patrx95) #16

jak chcesz grać w nowsze gry na Viście to warto dokupić ten 1 GB albo zamienić się Cruciallem (radziłbym drugie :slight_smile: )

PS jeśli chcesz już mieć te 4 GB na xp to tylko w tej wersji 64bitowej a na 32bitowej platformie to możesz załadować 3 GB z hakiem ale wtedy nie będziesz miał duala