Dokupienie karty graficznej

Witam.

Niedawno kupiłem zestaw komputerowy(stacjonarny). Komputer spełnia moje wymagania ale… jest jedno ale… karta graficzna Nvidia Ge Force GT 640 3GB, która według mnie nie nadaje się do grania w nowe gierki, spadek FPSów jest czasami masakryczny. I teraz moje pytanie. Jaką drugą karte najlepiej dokupić

(najlepiej Nvidii) Budżet: do 500zł

Specyfikacja komputera

Intel Core i7-3770 (4 rdzenie, od 3.40 GHz do 3.90 GHz, 8 MB cache)

Pamięć RAM 16GB DDR3 1600MHz

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 640 3GB (zintegrowana)

Zasilacz

7033528ec5cce4d2m.jpg

BTW: nie ma problemu z połączeniem dwóch kart ?

  1. Wywalenie tego pseudozasilacza i kupno zasilacza renomowanej marki.

  2. GT640 nie obsługuje SLI, więc połączenie jej z inną kartą nie wchodzi w grę.

  3. Twoja płyta główna w ogóle posiada dwa sloty pci-e i obsługuje SLI że o tym myślisz?

  4. STOP GOTOWCOM! Bo potem jest płacz…

Co do innej karty: http://allegro.pl/obraz-i-grafika-karty … ing=hd7770

W podanej cenie, moim zdaniem, najlepszym wyborem byłaby karta Radeon HD 7770.

Na temat zasilacza niech wypowie się ktoś bardziej rozeznany w temacie :wink:

Zasilacz musisz niestety wymienić, bo ten nie poradzi sobie z żadną mocniejszą kartą.

Do 500zł szukaj 7770 lub 7790.

AD.2 Wiem że nie obsługuje SLI ale czy jest możliwość podpięcia nowej karty licząc się z wiadomością że stara karta się wyłączy.

AD.3. Z tego co widziałem są dwa sloty pci-e ale czy obsługuje SLI? Da się jakoś to sprawdzić?

Możecie polecić jakis dobry zasilacz?

Jeżeli masz kartę zintegrowaną to po zamontowaniu karty graficznej dedykowanej zintegrowana powinna automatycznie się wyłaczyć.

Ta karta chyba nie jest zintegrowana… Podaj model płyty głównej kolego.

Co do zasilaczy 450-500w renomowanej marki typu Chieftec, Fortron, xfx.

Płyta główna: CM6870

■■■?

Program CPU-Z i daj screena z zakładki mainboard.

mil0k2.jpg

To oryginalny zasilacz jaki asus pakuje do tego gotowca.W najmocniejszej wersji ten “składak” ma GTX650 lub HD7770.Więc te karty powinny chodzić.Co do zasilacz to na stronie asusa jest tylko: 350 W Peak, więc mocniejszego chyba w tych modelach nie montują.Jednak z czasem możesz dozbierać na jakąś normalną zasiłke bo te niewiadome co, nawet gdyby było porządne, to ma słabiutką linie 12V.

Powinno chodzić? Jeżeli wydałbym kase na karte a pozniej płakał bo mi sie wszystko spaliło wolę sie upewnic na 100%. Nie ma takiej obawy że sie coś spali?

Jeżeli chodzi o ten zasilacz to mam go szybko wymienić czy mogę go trzymać bez obaw że coś się stanie?

nie jest to przypadkiem ten komputer http://www.x-kom.pl/p/116238-desktop-as … vd-rw.html ??

karta jak wyżej 7770 ,ale sugerowałbym dozbierać kasy i kupić coś porządnego do gier i zmienić zasilacz

na przyszłość nie kupuj gotowców, bo w cenie tego komputera można złożyć sprzęt który łyknie każdą grę w max detalach [-X

damiano0808 , asus pcha te karty więc powinno chodzić bo jakiegoś strasznego poboru mocy nie mają, ale głowy se nie dam za to urwać,bo nie wiadomo jakiej jest jakości ten zasilacz i ile pochodzi.Gdyby decyzja należała do mnie kupił bym najpierw porządny zasilacz a potem kartę.Te które podałem są w podobnej cenie, Radeon jest wydajniejszy ale pobiera trochę więcej papu z gniazdka niż GTX.

Tak to jest ten komputer. Teraz własnie sobie uświadomiłem jaką głupotę zrobiłem kupując ten komputer :frowning:

Wymieniając karte i zasilacz chyba nie bedzie juz problemu z graniem w gry na najwyższych detalach?

Nie, ale karta która pozwoli na granie w najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080 i przy >=60FPS to wydatek ponad 1000zł.

Karta za 500zł pozwoli pograć na stosunkowo wysokich ustawieniach, choć czasami trzeba będzie obniżyć detale.

Jeszcze mam takie jedno pytanie. Jeżeli się zdecyduje na kupno karty graficznej a zasilacz zostawie ten 350W i jeśli on sobie nie poradzi z tą kartą to co wtedy? Może się coś spalić? zasilacz? płyta głowna?

Pytam z czystej ciekawości :slight_smile:

Zasilacz pod zbyt dużym obciążeniem może się spalić i może pociągnąć za sobą CAŁY ZESTAW. Diabli wiedzą czy ten produkt ma stosowne zabezpieczenia przeciw takim sytuacjom.

Co powiecie na ten zasilacz?

http://allegro.pl/markowy-chieftec-gpa- … 67795.html

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/ polecam ten, na 100% będzie sprawny + gwarancja.