Dokupienie karty graficznej

(Damiano 8) #1

Witam.

Niedawno kupiłem zestaw komputerowy(stacjonarny). Komputer spełnia moje wymagania ale... jest jedno ale... karta graficzna Nvidia Ge Force GT 640 3GB, która według mnie nie nadaje się do grania w nowe gierki, spadek FPSów jest czasami masakryczny. I teraz moje pytanie. Jaką drugą karte najlepiej dokupić

(najlepiej Nvidii) Budżet: do 500zł

Specyfikacja komputera

Intel Core i7-3770 (4 rdzenie, od 3.40 GHz do 3.90 GHz, 8 MB cache)

Pamięć RAM 16GB DDR3 1600MHz

Karta graficzna NVIDIA GeForce GT 640 3GB (zintegrowana)

Zasilacz

7033528ec5cce4d2m.jpg

BTW: nie ma problemu z połączeniem dwóch kart ?

(Xparanienormalnyx) #2
  1. Wywalenie tego pseudozasilacza i kupno zasilacza renomowanej marki.

2. GT640 nie obsługuje SLI, więc połączenie jej z inną kartą nie wchodzi w grę.

3. Twoja płyta główna w ogóle posiada dwa sloty pci-e i obsługuje SLI że o tym myślisz?

4. STOP GOTOWCOM! Bo potem jest płacz...

Co do innej karty: http://allegro.pl/obraz-i-grafika-karty ... ing=hd7770

(rgabrysiak) #3

W podanej cenie, moim zdaniem, najlepszym wyborem byłaby karta Radeon HD 7770.

Na temat zasilacza niech wypowie się ktoś bardziej rozeznany w temacie :wink:

(sadaj72) #4

Zasilacz musisz niestety wymienić, bo ten nie poradzi sobie z żadną mocniejszą kartą.

Do 500zł szukaj 7770 lub 7790.

(Damiano 8) #5

AD.2 Wiem że nie obsługuje SLI ale czy jest możliwość podpięcia nowej karty licząc się z wiadomością że stara karta się wyłączy.

AD.3. Z tego co widziałem są dwa sloty pci-e ale czy obsługuje SLI? Da się jakoś to sprawdzić?

Możecie polecić jakis dobry zasilacz?

(rgabrysiak) #6

Jeżeli masz kartę zintegrowaną to po zamontowaniu karty graficznej dedykowanej zintegrowana powinna automatycznie się wyłaczyć.

(Xparanienormalnyx) #7

Ta karta chyba nie jest zintegrowana... Podaj model płyty głównej kolego.

Co do zasilaczy 450-500w renomowanej marki typu Chieftec, Fortron, xfx.

(Damiano 8) #8

Płyta główna: CM6870

(Xparanienormalnyx) #9

WTF?

Program CPU-Z i daj screena z zakładki mainboard.

(Damiano 8) #10

mil0k2.jpg

(Kwalimir) #11

To oryginalny zasilacz jaki asus pakuje do tego gotowca.W najmocniejszej wersji ten "składak" ma GTX650 lub HD7770.Więc te karty powinny chodzić.Co do zasilacz to na stronie asusa jest tylko: 350 W Peak, więc mocniejszego chyba w tych modelach nie montują.Jednak z czasem możesz dozbierać na jakąś normalną zasiłke bo te niewiadome co, nawet gdyby było porządne, to ma słabiutką linie 12V.

(Damiano 8) #12

Powinno chodzić? Jeżeli wydałbym kase na karte a pozniej płakał bo mi sie wszystko spaliło wolę sie upewnic na 100%. Nie ma takiej obawy że sie coś spali?

Jeżeli chodzi o ten zasilacz to mam go szybko wymienić czy mogę go trzymać bez obaw że coś się stanie?

(djosdanielos) #13

nie jest to przypadkiem ten komputer http://www.x-kom.pl/p/116238-desktop-as ... vd-rw.html ??

karta jak wyżej 7770 ,ale sugerowałbym dozbierać kasy i kupić coś porządnego do gier i zmienić zasilacz

na przyszłość nie kupuj gotowców, bo w cenie tego komputera można złożyć sprzęt który łyknie każdą grę w max detalach [-X

(Kwalimir) #14

damiano0808 , asus pcha te karty więc powinno chodzić bo jakiegoś strasznego poboru mocy nie mają, ale głowy se nie dam za to urwać,bo nie wiadomo jakiej jest jakości ten zasilacz i ile pochodzi.Gdyby decyzja należała do mnie kupił bym najpierw porządny zasilacz a potem kartę.Te które podałem są w podobnej cenie, Radeon jest wydajniejszy ale pobiera trochę więcej papu z gniazdka niż GTX.

(Damiano 8) #15

Tak to jest ten komputer. Teraz własnie sobie uświadomiłem jaką głupotę zrobiłem kupując ten komputer :frowning:

Wymieniając karte i zasilacz chyba nie bedzie juz problemu z graniem w gry na najwyższych detalach?

(sadaj72) #16

Nie, ale karta która pozwoli na granie w najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1080 i przy >=60FPS to wydatek ponad 1000zł.

Karta za 500zł pozwoli pograć na stosunkowo wysokich ustawieniach, choć czasami trzeba będzie obniżyć detale.

(Damiano 8) #17

Jeszcze mam takie jedno pytanie. Jeżeli się zdecyduje na kupno karty graficznej a zasilacz zostawie ten 350W i jeśli on sobie nie poradzi z tą kartą to co wtedy? Może się coś spalić? zasilacz? płyta głowna?

Pytam z czystej ciekawości :slight_smile:

(Xparanienormalnyx) #18

Zasilacz pod zbyt dużym obciążeniem może się spalić i może pociągnąć za sobą CAŁY ZESTAW. Diabli wiedzą czy ten produkt ma stosowne zabezpieczenia przeciw takim sytuacjom.

(Damiano 8) #19

Co powiecie na ten zasilacz?

http://allegro.pl/markowy-chieftec-gpa- ... 67795.html

(Lewanxd) #20

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/ polecam ten, na 100% będzie sprawny + gwarancja.