Dokupienie pamięci RAM

Witam.

Jestem posiadaczem ASUS X73SV-TY192 i chciałbym dokupić sobie nieco pamięci - drugą kość 4 GiB.

  1. Jak rozumiem, musiała by to być jedna z dostępnych tutaj kości (link do sklepu). Wszystkie one mają dokładnie takie same parametry. Czy poza opiniami oraz marką jest tutaj jakiekolwiek inne kryterium - ceny są właściwie takie same.

  2. Czy kupienie identycznej kości co aktualnie zamontowana w laptopie mogłoby przynieść jakieś korzyści? Przy okazji, jak pod Windowsem można łatwo sprawdzić dokładny model pamięci (ani w Panelu Sterowania, ani w programie AIDA64 nie udało mi się znaleźć takich informacji).

  3. Jak wygląda zamontowanie pamięci? Czy po odkręceniu obudowy laptopa sloty na pamięć są łatwo dostępne czy zalecany jest montaż w jakimś serwisie?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Model posiadanej pamięci RAM możesz sprawdzić w CPU-Z (zakładka SPD)

@falcon89: Dziękuję za podlinkowanie tego programu, udało mi się znaleźć dokładny model kości: Samsung M471B5273CH0-CH9 - jak rozumiem kupno drugiej, dokładnie takiej samej kości jest dobrym posunięciem?

Mam jeszcze dodatkowe pytanie: czy dual channel działa obecnie out-of-the-box czy wymaga to jakiś dodatkowych konfiguracji w BIOSie?

EDIT: Z tego co widzę w polskich sklepach powyższy model dostępny jest na zamówienie. Czy kupno dokładnie takiej samej kości ma jakieś znaczące zalety względem innej kości o takich samych parametrach?

Pamieć RAM nie musi być tego samego producenta (chociaż może się zdarzyć że moduły dwóch producentów mogą nie współpracować, ale ryzyko jest małe, ja w laptopie też mam moduły różnych producentów), najlepiej by było przetestować pamięć (za pomocą Memtest) po dołożeniu drugiego modułu.