Dokupienie pamięci ram

witam, chcę dokupić 2gb ramu, aby szybciej działały gry na moim kompie

oto parametry :

type : DDR2

size : 1024mb

DRAM frequency : 201.0 MHz

płyta główna : gigabyte technology CO.,Ltd

Model : 8I945P-G-RH

będzie pasowało jak kupie ddr2 z allegro?

Silve , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Żeby to miało sens, to zrób tak, aby mieć we wszystkich czterech slotach po 1 GB pamięci DDR2, o tych samych pozostałych parametrach. Wtedy może odczujesz poprawę.

może być też 4x512mb ?

Oczywiście! Tyle, że razem 2GB pamięci to jednak trochę mało, aby to było bardziej odczuwalne.

Hej,

Zależy do czego komputer tak naprawdę jest używany. Jeśli sporo korzysta się z przeglądarki bądź aplikacji biurowych, to różnica może być dość mocno widoczna. Sam to przerabiałem na starym Acerze z Celeronem 1,7GHz. Dodanie dodatkowego 1GB RAMu przyśpieszyło nieco start komputera oraz jego podstawowe działanie - wcześniej dostawał zadyszki przy kilku otwartych kartach (mocno korzystał z pagefil’a), teraz już nie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co jeszcze można dokupić do komputera w miarę niskim kosztem, aby poprawił on swoje działanie ?

Hej,

A jaki dokładnie masz procesor i kartę graficzną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

intel caleron cpu 3.06 GHz

karta : nvidia geforce 8400GS

Cześć,

w sumie to nie ma czego dokładać. Płyta nie obsługuje C2D, więc nie inwestuj w nią zbytnio. A jaki masz zasilacz?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Hej,

Procesora praktycznie nie zmienisz, ewentualnie grafikę.

Jaką kwotę masz na myśli?

Pozdrawiam,

Dimatheus

jakieś 200-300 zł

Hej,

W takim razie myślę, że może warto by wybrać coś z 9 serii GeForce’a - jakąś 9600 czy 9800. Takie modele można kupić na Allegro od 150 PLN. Oczywiście można by pomyśleć o czymś mocniejszym, ale i tak procesor będzie wąskim gardłem zestawu, więc mocniejsze karty i tak nie będą miały możliwości rozwinięcia skrzydeł…

Pozdrawiam,

Dimatheus