Dokupienie pasujących elementów

Witam.

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-EP35-DS3 (rev. 2.1), kartę graficzną Palit GeForce 9600GT Sonic, które chcę zostawić a wymienić procesor i pamięć. Zastanawiałem się nad pamięcią PC2-8500 (1066MHz) ze 2GB i jakimś Core 2 Duo. Mogę wydać max. 500-600 zł.

Możecie mi coś doradzić?

E5200 + np. Patriot LLK 2x1GB, resztę odłożyć albo kupić chłodzenie na procka (np. Karakorum)

jaką masz zasiłkę?

Zasilacz Amacrox Warrior AX450-PNF. Komputer służy mi przeważnie do grania.

no to zasiłka może zostać

E5200 + Patriot LLK 800 2x1GB + Pentagram Karakorum

chyba że koniecznie chcesz pamięci 1066, to np. OCZ 1066MHz Reaper EPP HP CL5 (2x1024)

Nie to że koniecznie, chodzi mi o wydajność, czy jest sens kupowania takich kości - 1066MHz.

w benchmarkach zauważysz różnicę, w codziennej pracy - nie sądzę

Lepiej wybrać procesor Core 2 Duo czy Dual Core. Czy one się różnią?

z c2d to w grę wchodzi E8400 - a z nim nie zmieścisz się w budżecie

Dual Core mają mniej pamięci cache, nie obsługują sprzętowej wirtualizacji i jeszcze nie posiadają kilku innych technologii

Wikipedia nie gryzie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentium_Dual_Core

newerror, najlepiej wybrać to co zostało podane.

Nie ma żadnego godnego polecenia procesora z przedziału cenowego pomiędzy E5200 a E8400? Nie jestem zwolennikiem podkręcania więc wolę troszkę dołożyć do procesora zamiast go podkręcać.

e7200, nie wiem czy jest już e7300. Tyle, że on kiepsko opłacalne są.

Jeśli chodzi o pamięć, to lepiej kupić PATRIOT DDR2 PC800 DUAL 2 x 1024 CL4 EP LLK [PDC22G6400LLK] czy PATRIOT DDR2 PC800 DUAL 2 x 2048 CL4 EP LLK [PDC24G6400LLK]? Pod względem wydajności w grach (XP oczywiście widzi tylko max 3,5GB) to warto dołożyć i kupić 4GB? Cena jest warta różnicy? Ile to mniej więcej może być procent?

newerror , czemu? OC jest ok.

Co do twojego ostatniego postu.

3,5 GB to max w XP i Vista w wersji 32 bitowej.

Jeżeli gra ma zalecane 2 gb pamięci ram a ty masz 4 to różnicy nie ma.

Liczy się grafika oraz moc obliczeniowa procesora.

Podkręcanie - czysty zysk wydajności bez większego ryzyka, więc dlaczego nie być zwolennikiem?

Systemy 32bitowe będą wykorzystywały ok 3GB, a nie aż 3.5. :slight_smile: Jak możesz to dołóż do 2x2GB, przyda się na przyszłość, jak nie to z 2x1GB też będziesz zadowolony, bo na XP i to będzie ciężko zająć. Gdy wykorzystujesz niepełne 2GB to czy fizycznie będziesz miał 2 czy 4GB pamięci operacyjnej wydajność się w ogóle nie zmieni. Natomiast przy wykorzystywaniu coś koło 2GB i ponad, różnica w wydajności będzie znacząca.

Tylko jaką, góra rok, półtora, potem pewnie na stałe zagości DDR3. Bardziej inteligentiej jest się zastanowić czy planujemy jeszcze OS 64x, czy czekamy do Windows 7 (lub jakaś dystrybucja Linux`a).