Dokupienie RAM-u | Wolna praca PC podczas grania

Płyta by pozwoliła na lekkie OC procesora, ale z tym zasilaczem lepiej nie. Zresztą nawet jeśli nie będziesz podkręcał, a chcesz mieć pewność, że twój sprzęt jest bezpieczny, to i tak należałoby go zmienić.

Przy tym myślę, że jeśli na tym kompie będą odpalane tylko te gry, których wymagania podałeś wyżej, to nie trzeba podkręcać tego procesora.

Nie wyrywaj moich słów z kontekstu bo mówiłem sknera lub osoba która nie potrzebuje szybszego kompa i dodałem że mnie to nie obchodzi jakiego on ma kompa więc to ty zamilcz. Zółta kata jest bo mam osobisty konflikt z niektórymi niedojrzałymi moderatorami. W Piecach siedzę od bardzo dawna dlatego tylko spojrzę na print screeny i już mniej więcej wiem co i jak ale fakt każdy ma pewne braki i tylko nie wyjeżdżaj mi z taką wiedzą jak przeinstalowanie systemu czy grzebanie w BIOS-ie.

A gdyby Damianos19938 zastosował się do moich najprostszych wytycznych to system i programy by mu chodziły lepiej a o to mu właśnie chodzi.

Przejąłem się okropnie krytyką i pół nocy płakałem :D. Wiesz jeden woli każdą złotówkę władować w komputer i cieszyć pół dnia michę przed monitorem, kto inny woli kupić dobre auto, motocykl (lub dwa) a innemu wystarczy jak mu skarpetki nie śmierdzą, kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje. Stać mnie na konkretny konfig za jedną wypłatę ale dla mnie komputer to narzędzie a nie cel sam w sobie. A to że ktoś “siedzi w kompach” to mnie nie rusza, robiłem trochę na serwisie i widziałem panów specjalistów informatyków i jak z nich wychodziła w bólach ta cała ich wiedza i to z której strony się do roboty zabierali.

A jak już piszesz chłopakowi żeby sobie zoptymalizował system to napisz mu konkretnie jak bo może się chłopak nie zna jak ja, a samo rzucenie pustym sloganem to trochę zbyt mało…

No właśnie :wink: Może ktoś mi napisze co i jak z tą optymalizacją systemu bo jestem zielony

Użyj Google:

Bardzo pomocne są te dwa adresy + trochę inteligencji:

http://www.searchengines.pl/Services-Us … t7723.html

http://www.tweaks.pl/

To mój ostatni post w tym temacie bo nie mam zamiaru prowadzic bezproduktywnej dyskusji i dawać ci zielonego światła na dalsze trollowanie. Gdybyś te trochę inteligencji skierował w nieco inną stronę wiedziałbyś że te wszystkie "sztuczki kruczki" to może i były dobre ale na procek pokroju PIII i 256 MB RAMu. Wklejasz gotowe strony z mądrościami innych a mogłeś autorowi tematu (i przy okazji mnie) wyraźnie napisać gdzie leży problem bo przecież jako doświadczony user od razu zauważyłeś coś w menadżerze (piszę coś bo nie sprecyzowałeś co konkretnie). Przyznaję że część porad co do dostrajania systemu ma sens ale większość nie daje żadnego dającego się zauważyć efektu (tym bardziej na dwujajecznych, wysoko taktowanych prockach i sporej ilości RAM`u), tu opieram swoją wypowiedź nie o czyjeś widzi-mi-się ale na podstawie własnych doświadczeń.

p.s. koledze zaś doradzę, zanim się wykosztuje, pożyczyć od dobrego ziomka kostkę 1GB lub przynajmniej 512, dołożyć i zobaczyć czy daje jakikolwiek efekt, jeśli tak wydatek zostanie uzasadniony, pozdrawiam