Dokupienie RAM-u, zmiana karty graficznej

Witam.

Nie znam sie zbytnio na sprzęcie komputerowym i potrzebuje porady, a w zasadzie to dwóch.

Otóż chciałbym dokupić pamięciu RAM (512MB albo 1GB - jeszcze nie wiem) oraz zmienić karte graficzną (o ile jest to w ogóle możliwe w laptopie [Toshiba SP10]).

Mój obecny sprzęt to:

Procesor:

Karta graficzna: nVidia GeForce FX Go5200 64MB

Pamięć ram: 512MB [2x256]

Dysk twardy:

Płyta główna:

Przy ALT+CTRL+DEL użycie pliku stronicowania = 267mb (pracuje tylko Everest HE, Avira AntyVir no i oczywiscie Windows XP :))

I teraz moje pytanie: jakiego RAM-u dokupić? i ile najlepiej (limit z tego co wyczytałem to 2GB). Myślałem o kupnie kości 1GB, ale nie wiem czy nie lepiej 2x512 (porty są chyba 4, jeśli dobrze interpretuje raport Everesta, więc wykorzystałbym wtedy wszystkie porty).

I jeśli da się zmienic w laptopie karte graficzną, to na jaką?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :slight_smile:

Jeśli o czyms zapomniałem, to powiedzcie :slight_smile:

Pozdrawiam.

grafiki raczej nie wymienisz - kość o ile się nie mylę, jest wlutowana do płyty głównej…

pamięć możesz dołożyć - powinieneś mieć wolne złącze pod którąś klapką (od spodu - zobacz instrukcję od lapka) - radziłbym dołożyć o takiej samej częstotliwości taktowania lub wymienić zupełnie

2

Ehh, no to kicha :frowning:

Bo to głównie grafika przeszkadza w graniu w nowsze gry, a skoro nie moge jej wymienić, to…porażka… :slight_smile:

Dzieki :slight_smile:

mam prożbe gdzie moge znaleść sterowniki do karty graficznej intel pentium 4 cpu 2 ghz

momko , to nie jest karta graficzna, tylko procesor. On nie potrzebuje sterowników.

pomocy potrzebuje pobrać sterowiki do karty graficznej intel extreme graphics oraz do karty dzwiękowej intel 82801db-a’c97 :frowning: :frowning: :frowning:

momko , jaki to jest laptop (model)?

to nie jest laptop mój kolegqa ma takie w kompie tak mi powiedział

Czyli płyta główna.

Nie ważne, wszystko powinno być tutaj: http://www.driver-download.net/intel/

serdeczne dzięki jak by co to mogę napisać

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 8:49 został dopisany post przez momko

pomocy potrzebuje sterowników do karty graficznej geforce 7300

A może tak łaskawie napiszesz jaki masz system ?? Linux 32/64bit, Windows XP 32/64bit, Viśta 32/64bit itp. ??

Tu są do XP’ka 32bit

mam prośbe mój kolega zainstalował sobie windowsa xp a co chwile mu wyskakuje ilość dni do skończenia sie windowsa idzie to jakoś wyłączyć

Kupić oryginała ?

Albo zarejestrować = tylko dla posiadaczy oryginałów. Inne porady są niezgodne z moim sumieniem i regulaminem forum.

cześć to znowu ja może ktoś mi powiedzieć gdzie mogę ściągnąć spolszczenie do gry ojciec chrzestny

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=spo … Google&lr=

To jest totalne lenistwo … przecież my nie mamy gotowych linków i tak jak Ty musielibyśmy szukać :!:

momko , robisz tu trochę śmietnik

Momko, do takich pytań masz dział GRY! :stuck_out_tongue:

cześć to znowu ja może ktoś mi powiedzieć co moge zrobić jak zainstaluje gre torino 2006 to mi wyskakuje po angielsku prosze włożyć orginał co trzeba zrobić

a) Piracisz to powinieneś wiedzieć.

b) Jak oryginał działa z płyty(nawet po zainstalowaniu) to trzeba go chyba do napędu włożyć, czyż nie ??