Dokupienie RAM-u, zmiana karty graficznej

(Michasko37) #1

Witam.

Nie znam sie zbytnio na sprzęcie komputerowym i potrzebuje porady, a w zasadzie to dwóch.

Otóż chciałbym dokupić pamięciu RAM (512MB albo 1GB - jeszcze nie wiem) oraz zmienić karte graficzną (o ile jest to w ogóle możliwe w laptopie [Toshiba SP10]).

Mój obecny sprzęt to:

Procesor:

Karta graficzna: nVidia GeForce FX Go5200 64MB

Pamięć ram: 512MB [2x256]

Dysk twardy:

Płyta główna:

Przy ALT+CTRL+DEL użycie pliku stronicowania = 267mb (pracuje tylko Everest HE, Avira AntyVir no i oczywiscie Windows XP :))

I teraz moje pytanie: jakiego RAM-u dokupić? i ile najlepiej (limit z tego co wyczytałem to 2GB). Myślałem o kupnie kości 1GB, ale nie wiem czy nie lepiej 2x512 (porty są chyba 4, jeśli dobrze interpretuje raport Everesta, więc wykorzystałbym wtedy wszystkie porty).

I jeśli da się zmienic w laptopie karte graficzną, to na jaką?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :slight_smile:

Jeśli o czyms zapomniałem, to powiedzcie :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Jag1661) #2

grafiki raczej nie wymienisz - kość o ile się nie mylę, jest wlutowana do płyty głównej..

pamięć możesz dołożyć - powinieneś mieć wolne złącze pod którąś klapką (od spodu - zobacz instrukcję od lapka) - radziłbym dołożyć o takiej samej częstotliwości taktowania lub wymienić zupełnie

2

(Michasko37) #3

Ehh, no to kicha :frowning:

Bo to głównie grafika przeszkadza w graniu w nowsze gry, a skoro nie moge jej wymienić, to...porażka.. :slight_smile:

Dzieki :slight_smile:

(Momko) #4

mam prożbe gdzie moge znaleść sterowniki do karty graficznej intel pentium 4 cpu 2 ghz

(Cosik Ktosik) #5

momko , to nie jest karta graficzna, tylko procesor. On nie potrzebuje sterowników.

(Momko) #6

pomocy potrzebuje pobrać sterowiki do karty graficznej intel extreme graphics oraz do karty dzwiękowej intel 82801db-a'c97 :frowning: :frowning: :frowning:

(Cosik Ktosik) #7

momko , jaki to jest laptop (model)?

(Momko) #8

to nie jest laptop mój kolegqa ma takie w kompie tak mi powiedział

(Cosik Ktosik) #9

Czyli płyta główna.

Nie ważne, wszystko powinno być tutaj: http://www.driver-download.net/intel/

(Momko) #10

serdeczne dzięki jak by co to mogę napisać

W dniu 15.05.2008 , o godzinie 8:49 został dopisany post przez momko

pomocy potrzebuje sterowników do karty graficznej geforce 7300

(Maniekz1985) #11

A może tak łaskawie napiszesz jaki masz system ?? Linux 32/64bit, Windows XP 32/64bit, Viśta 32/64bit itp. ??

Tu są do XP'ka 32bit

(Momko) #12

mam prośbe mój kolega zainstalował sobie windowsa xp a co chwile mu wyskakuje ilość dni do skończenia sie windowsa idzie to jakoś wyłączyć

(Mateusz 931) #13

Kupić oryginała ?

(Cosik Ktosik) #14

Albo zarejestrować = tylko dla posiadaczy oryginałów. Inne porady są niezgodne z moim sumieniem i regulaminem forum.

(Momko) #15

cześć to znowu ja może ktoś mi powiedzieć gdzie mogę ściągnąć spolszczenie do gry ojciec chrzestny

(Mateusz 931) #16

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=spo ... Google&lr=

To jest totalne lenistwo .. przecież my nie mamy gotowych linków i tak jak Ty musielibyśmy szukać :!:

(iwa nike) #17

momko , robisz tu trochę śmietnik

(system) #18

Momko, do takich pytań masz dział GRY! :stuck_out_tongue:

(Momko) #19

cześć to znowu ja może ktoś mi powiedzieć co moge zrobić jak zainstaluje gre torino 2006 to mi wyskakuje po angielsku prosze włożyć orginał co trzeba zrobić

(Maniekz1985) #20

a) Piracisz to powinieneś wiedzieć.

b) Jak oryginał działa z płyty(nawet po zainstalowaniu) to trzeba go chyba do napędu włożyć, czyż nie ??