Dokupienie ramu

Witam! Mam dość dobry sprzęt ale chciałbym w najbliższych miesiącach dokupić ramu. Mam 512 MB ramu i chciałbym dokupić drugie 512MB. I chciałbym sobie później sam zamontować ten ram do komputera tylko nie wiem jak. Czy możecie mi to jakoś wytłumaczyć? Czy ten ram do się tylko wsadza do płyty głównej czy może trzeba coś lutować?

pzdr.

Wsadzasz i odpalasz PCeta.

Komp z podpisu?

Kupujesz pamięć DDR lub DDR2 (podaj swoja katulaną kość).

Podaj dane z everesta dotcyzące pamięci RAM abyś nie kupił zbyt wolnej któa spowolni działanie obecnej kości.

ok ale gdzie to dokładnie wsadzić?

tak

a ram mam chyba taki:

DIMM1: Kingston K 512 MB PC3200 DDR SDRAM (3.0-3-3-8 @ 200 MHz) (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-2-2-6 @ 133 MHz)

Sam wymieniałem niedawno ram i jest do bardzo proste. Rozkręcasz obudowe, odnajdujesz płytę główną i mocno dociskasz do jednego z jej gniazd pamięć. Zamykasz obudowe i po robocie. BIOS sam powinien wykryć dodatkową kość :wink:

ok dzięki. Spróbuję.

No to kupujesz taką pamięc (Kingston DDR 3200 CL 3) lub o takich samych parametrach innego producenta. Powinny chodzić, ale pewności nigdy nie masz. Możesz kupić z niższymi taimingami ale one i tak zostaną zwolnione (zwiększone) do parametrów gorszej kości.

Też chciałbym dokupić sobie 512MB Ram. Moje pytanie brzmi tak: jakiej firmy pamięć polecacie :?: Obecnie mam 256MB Ram (PC2100 DDR SDRAM).

Geil, PDP Patriot, Kingston, Kingmax, Twinmos, GoodRam te firmy produkują kosci pierwszej jakości :lol:

Ja posiadam kości firmy Samsung i Nanya i też nie narzekam :slight_smile:

Która z wymienionych firm posiada najtańsze karty :?:

o jakich kartach ty mówisz?

czasem lepiej kupić droższe i nie martwić się o wydajność.

bo samsung i nanya produkują pamięci dla tych przedsiębiorstw.

Wnb goodram kup :wink:

Przejęzyczyłem się (czyt. źle napisałem) :mrgreen:

Też myśle nad kupnem pamięci firmy Goodram