Dokupiony RAM nie działa

Witam,

ostatnio kupiłem Ram Kingston KVR667D2N5K2/2G (http://photos02.allegro.pl/photos/orygi … /285990909)

Otworzyłem komputer włożyłem kostki i zamknąłem… Odpalam… Niby wszystko jest ok. ale monitor w ogóle sie nie uruchomił…Wszystko było na czarno, a wiatraczek i wszystko wydawało sie chodzić…

  1. Nie znam sie na komputerach i kopiłem szczerze ten RAM trochę w ciemno nie wiedząc czy moja płyta główna go obsługuje.

po sprawdzeniu płyty głównej w EVERESCIE wyczytałem :

Liczba gniazd pamięci 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM <— (pewnie żeby wszystko chodziło zamiast tego DIMM powinno być SDRAM??)

  1. Może żeby Ram zaczął działać muszę zainstalować jakiś soft?? Jeżeli tak to jaki?

(teraz oczywiście jadę na starym :D) Z góry dziekuję…

a stare pamięci były również włożone podczas gdy miałeś włożone te nowe? i jakie te pamięci są>? DDR czy SDRam, i jakie miałeś te stare pamięci?

Na płycie możesz mieć zamontowane tylko 2 pomięci ,DDR albo SDRam . Jeśli masz 4 kom. nie ruszy

Wiem mój kolega ma ten sam problem ja mam 512 ram i chce mieć 768 i czekam aż mi przysłą ja mam DDR IMM jakoś tak a może masz coś z zegarem pamięci ram bo ja mam 400mhz a tyyy

Ja mam w płycie tylko dwa gniazda pamięci RAM i próbowałem włożyć dwie nowe(bez starych)

Te stare były SDRam…

Zasadnicze pytanie jaka masz płytę główną???

Otóż:

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 62-P190-009999-00101111-040201-VIA$M266190_M266(A) BIOS P1.90

Nazwa płyty głównej ASRock M266(A)

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 400 MHz

Przepustowość 3200 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Informacje fizyczne płyty głównej

Liczba gniazd procesora 1 Socket 478

Liczba gniazd rozszerzeń 3 PCI, 1 AGP, 1 AMR

Liczba gniazd pamięci 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM

Urządzenia zintegrowane z płytą główną Audio, Video, LAN

Współczynnik postaci Micro ATX

Rozmiar płyty głównej 240 mm x 240 mm

Mikroukład płyty głównej P4M266(A)

Producent płyty głównej

Nazwa firmy ASRock Inc.

Dodam, że na stronie! ( http://www.uno.pl/t_19578/kvr667d2n5k2_2g/ ) :

Klasa produktu Pamięć SDR/DDR/DDR2/SODIMM

i teraz powiecie czy moja płyta obsługuje ten RAM?

Kupiłeś pamięc DDR2 na twojej płycie nie będzie działać .

Musisz wymienić ją na DDR

niemożliwe jest, ze włożyłeś do slotu DDR pamięci DDR2. Jest wcięcie w innym miejscu:

ddr12_aae64.jpg

Ja zauważyłem to i wszystko mimo tego weszło, wrzucę zdjęcie…

Tak czy siak nie za bardzo wiem o co chodzi… Na stronie którą podałem było "Klasa produktu Pamięć SDR/DDR/DDR2/SODIMM " więc czy nie powinno działać?

To by oznaczało ze masz banki na 3 rożne pamięci wiec jest to niemożliwe(póki co AsRock czegoś takiego nie wymyślił:P) Ta płyta jest na stary socket, wtedy nie było jeszcze ddr2 wiec logicznie niemożliwym jest żebyś miał te wejścia.Swoja droga ciekawe jak udało ci sie to włożyć:p

W sumie na siłę i weszło, jak boga kocham…:stuck_out_tongue:

Częstotliwość szyny pamięci 667 MHz no widzisz ty masz tak jak ja 400 mhz a to jest copy z strony z twojej pamięci więc ci nie wejdzie