Dokupuje 512 ram

(Michalek226) #1

Witam! chce kupic 512 ram. Mam płytę główną: MSI KT3V (MS-6712)

Jaki to ma być ram? DDR DDR2? Jaka częstotliwość? wydaje mi się że musi być 333mhz ale nie jestem pewny prosze o odp.!

(Gen Salvador) #2
Częstotliwość szyny pamięci: 200/266/333 MHz

pierwszy target w google.pl

(Michalek226) #3

aha dzięki Ale DDR czy DDR2 ?

(Spandau) #4

Pamięci DDRAM, Zobacz to http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=plyta&opis=332

(Kabuto1378) #5

DDR, zanim następnym razem zadasz pytanie potrudź się sam/sama, to nie jest chyba żaden problem wejść na google.pl i wpisać nazwę swojej płyty? Ile masz teraz Ram-u ? jak 512Mb to całkowicie wystarczy na XP nie ma różnicy pomiędzy 512 czy 1024Mb, w grach miałoby to sens tylko i tak masz prawdopodobnie za słabą kartę graficzną by taka różnica w ilości ramu była przez ciebie odczuwalna.

(iwa nike) #6

no raczej jest różnica między 512 a 1gb w win xp... ale z moich obserwacji między 768 a 1024 różnicy wielkiej nie ma

(Kabuto1378) #7

A ja Wiem że w Windows XP i pracy w standardowych programach typu przeglądarka internetowa, Winamp, Media Player itp oraz w starszych grach różnica w komforcie pracy pomiędzy 512Mb a 1Gb jest pomijalna. Ponadto nie zauważyłem by była różnica w Viście pomiędzy 1Gb a 2GB oczywiście jeżeli nie włącza się gier czy programów typu Photoshop. Poza tym wydawanie pieniędzy na takie zabytki jak pamięci DDR to raczej mało udany pomysł.

(Pawel D1983) #8

poprzednicy mają rację. tu wystarczył by google. jak maksymalna częstotliwość ramu to 400MHz to jest to ddr (1)

jeśli chodzi o różnicę w komforcie pracy to faktycznie zauważysz ją tylko w kombajnach graficznych lub jeśli uruchamiasz kilka programów na raz ( winamp, coś z office'a i np przeglądarka www z jakimiś zakładkami) poza takimi wyjątkami kompa pod XP chodzi prawie tak samo szybko na 512mb ramu jak i na 1GB przy czym ddr (1) jest drogi tak więc ładowanie kasy w tego kompa może mijać się z celem bo niedługo staruszek może wyciągnąć kopyta a modernizacją dużo nie zyskasz - o Viście można zapomnieć o grach też pozostaje przeglądanie neta, słuchanie muzyki odtwarzanie filmów lub praca biurowa a do tego 1GB ramu potrzebne nie jest. Większą korzyść przyniesie format dysku i postawienie systemu od nowa - zobaczysz jak będzie śmigał

(pycia14) #9

Można zawsze sprawdzić tym programem:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... &CPUZ+1.45

(Michalek226) #10

Ehh mam geforce 7300GT DDR3 256...a ramu dokupuje do 2 gb... dzieki za pomoc mozna zamknac