Dokupuje 512 ram

Witam! chce kupic 512 ram. Mam płytę główną: MSI KT3V (MS-6712)

Jaki to ma być ram? DDR DDR2? Jaka częstotliwość? wydaje mi się że musi być 333mhz ale nie jestem pewny prosze o odp.!

Częstotliwość szyny pamięci: 200/266/333 MHz

pierwszy target w google.pl

aha dzięki Ale DDR czy DDR2 ?

Pamięci DDRAM, Zobacz to http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=plyta&opis=332

DDR, zanim następnym razem zadasz pytanie potrudź się sam/sama, to nie jest chyba żaden problem wejść na google.pl i wpisać nazwę swojej płyty? Ile masz teraz Ram-u ? jak 512Mb to całkowicie wystarczy na XP nie ma różnicy pomiędzy 512 czy 1024Mb, w grach miałoby to sens tylko i tak masz prawdopodobnie za słabą kartę graficzną by taka różnica w ilości ramu była przez ciebie odczuwalna.

no raczej jest różnica między 512 a 1gb w win xp… ale z moich obserwacji między 768 a 1024 różnicy wielkiej nie ma

A ja Wiem że w Windows XP i pracy w standardowych programach typu przeglądarka internetowa, Winamp, Media Player itp oraz w starszych grach różnica w komforcie pracy pomiędzy 512Mb a 1Gb jest pomijalna. Ponadto nie zauważyłem by była różnica w Viście pomiędzy 1Gb a 2GB oczywiście jeżeli nie włącza się gier czy programów typu Photoshop. Poza tym wydawanie pieniędzy na takie zabytki jak pamięci DDR to raczej mało udany pomysł.

poprzednicy mają rację. tu wystarczył by google. jak maksymalna częstotliwość ramu to 400MHz to jest to ddr (1)

jeśli chodzi o różnicę w komforcie pracy to faktycznie zauważysz ją tylko w kombajnach graficznych lub jeśli uruchamiasz kilka programów na raz ( winamp, coś z office’a i np przeglądarka www z jakimiś zakładkami) poza takimi wyjątkami kompa pod XP chodzi prawie tak samo szybko na 512mb ramu jak i na 1GB przy czym ddr (1) jest drogi tak więc ładowanie kasy w tego kompa może mijać się z celem bo niedługo staruszek może wyciągnąć kopyta a modernizacją dużo nie zyskasz - o Viście można zapomnieć o grach też pozostaje przeglądanie neta, słuchanie muzyki odtwarzanie filmów lub praca biurowa a do tego 1GB ramu potrzebne nie jest. Większą korzyść przyniesie format dysku i postawienie systemu od nowa - zobaczysz jak będzie śmigał

Można zawsze sprawdzić tym programem:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … &CPUZ+1.45

Ehh mam geforce 7300GT DDR3 256…a ramu dokupuje do 2 gb… dzieki za pomoc mozna zamknac