Dołozenie do obudowy wiatraków w celu lepszego chłodzenia!

(Pinio150) #1

Witam tak jak w temacie chciałbym sie dowiedziec jak doinstalowac po bokach do obudowy lub na samą gora obudowy wiatraki!

(wszystko wiadomo w jakim celu, aby zwiększyc chłodzenie/wydajność pszczególnych podzespołów)

Przykładowo chciałbym dołozyc wiatraki do gory[80mm] po lewej[120mm] i prawej[120mm]. I tu sie pojawia problem wezmy przykładowo wiatrak po lewej stronie! Jak zrobic otwor dla wiatraka aby wszystko wygladało estetycznie! Moze mi ktos poradzic? Czekam na wasze sugestie! Mam nadzieje ze sie wyraziłem jasno i nie namieszałem! =P~

PS: Chodzi o chłodzenie do tej obudowy:

c5da79325702a8ecm.jpeg

(Blazejwitowski) #2

ale po co?

lepiej załóż jeden duży z przodu, 1 tyłu i zamknij obudowe.

ładowanie 20 wiatraków mija się z celem- nie powstanie tunel przez który bedzie wiało tylko suszarka

(Pinio150) #3

Aha czyli uwazasz ze intalowanie takiej ilości wiatraków, jest zbędne! Rozumiem o co chodzi z tą suszarka. Ale nadal nie mam odpowiedzi na swoje pytanie:

To pytanie mnie nurtuje! Meczy! Dać komuś, zlecic czy jak... a taki wiatrak miałby byc zamontowany w obudowie powyzej! Prosze, czekam na odpowiedz! :!: :!:

(Blazejwitowski) #4

uwazam ze nie będzie jednego kierunku przepłuwu powietrza (z przodu do tyłu) tulko kazdy wentyl będzie tłoczył / zasysał powietrze i powstanie burza albo tornado, ale nie potrzebny silny wiatr.

co do wycinania to jesli masz to wyżynarka a potem pilnik/papier ścierny

(Pinio150) #5

a mozesz mi cos dokładniej powiedziec o procesie wycinania otworu do wiatraka? a to jezeli juz gdzieś miałbym instalowac ten wiatrak to gdzie bys proponował go umieścic? bo planuje kupic podzespoły takie jak Quad Q6600 GF 8800GTX itp... i słyszałem ze ta obudowa co jest powyzej nie bedzie miała dobrych mozliwości do wydalania ciepłego powietrza! Mozesz mi cos poradzic?

(Blazejwitowski) #6

kupiłbym obudowę z 2 miejscami na wentylatory 120 mm z przodu i 1 z tyłu. do tego w zasilaczu masz 1x120mm to daje wystarczającą moc chłodzenia.

Według mnie więcej nie trzeba.

ewentyualnie można na bocznej ścianie zamontować wentylator z tuleją do odprowadzania powietrza znad chipsetu/proca.

zamiast montowac tyle procesorów lepiej zainwestować w chłodzenie poszczególnych podzespołów - kupić scythe ninja na procesor, jakiś radiatorek na hdd itd.

a jak masz duży fundusz to ciekły azot. ale w tym to już Ci nie doradze

(Pinio150) #7

a no to dzięki za pomoc :stuck_out_tongue: odp na pytanie do konca nie mam ale coż! temat uznaje za zamkniety 8)

(Blazejwitowski) #8

sorry ale niestety nie znam się na wycinaniu dziur w obudowie - nigdy tego nie robiłem. moż ktoś inny się wypowie?!?