Dołożenie dodatkowej pamięci RAM

Cześć. Posiadam sprzęt o następujących parametrach:

Płyta Główna – ASUS M4N68M-T

  • Procesor – AMD Athlon x2 250 3.0 GHz

  • Pamięć operacyjna – 2 GB DDR3 GOODRAM 1333MHz

  • Dysk Twardy – SAMSUNG Sata2 500GB

  • Karta graficzna – Ati Radeon HD4850 512MB ddr3 256-bit

  • Napęd optyczny – Nagrywarka Opticard Sata2

  • Zasilacz – Amacrox Warrior 80PLUS 400W (markowy)

Mój problem wygląda następująco: Czy moge dorzucić dodatkowe 2gb ramu ddr3 1333mhz? A dokładniej Czy zasilacz który ciągnie ten sprzęt da rade na dodatkowe 2gb? Nie bedzię przeciążenia? to tylko 400W;

A Jeżeli można to musi być pamięc tej samej firmy czy może byc np. Kingston??

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

@pepon Można kupić, ten sprzęt nie wyciągnie aż tyle, a pamięć dużo nie ciągnie co grafika, zazwyczaj pod nią zasilacz się kupuje, grafika to najbardziej prądożerna część komputera.

Musi być tej samej firmy, żeby nie było problemów-mam na myśli dual channel, żeby pamięci pracowały. Dlatego zauważ że są oferowane pamięci od razu w formie 2x2GB tej samej firmy.

Może M4N68T-M?

http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=wUHApFnERsTHwwHF

Pamięć 2 x DIMM, Maks. 8 GB, DDR3 1800(O.C.)/1600(O.C.)/1333/1066 ECC,Non-ECC,niebuforowana

Da radę, RAM ma mały pobór, poniżej 10W na moduł.

Może być innej firmy (ale zaleca się brać tej samej firmy), byle inne parametry się zgadzały 1333 lub więcej MHz (taktowanie nie jest takie ważne), płyta sama obniży takty, CL (opóźnienie) np jak masz CL9 to kup z CL9.

Te GR co teraz masz są w jednym module czy 2x1GB?

System masz 64 bitowy czy 32?

Z tego co wiem to najwięcej prądu bierze twoja karta graficzna.

Biorąc pod uwagę parametry Twojego komputera zasilacz będzie tak na styk.

Jak będziesz miał trochę wolnej gotówki to zainwestuj w dobrą 500W

Pozdrawiam

Co do systemu bedzie nowy system 64bit :slight_smile: Otrzymałem odpowiedź na moje pytania. Dziękuje i pozdrawiam :slight_smile: :slight_smile: