Domena i grupa robocza

Witam serdecznie?

MAm problem z “widzeniem” w sieci komputerow. Na obu kompach win XP Pro. Mam komputer stacjonarny z grupa robocza i laptop z firmy z domena. Podlaczenie to stacjonarny kablem a notebook bezprzewodowo do D-linka GI524. Pingi w kazda strone dzialaja. Chcialbym na kompie stacjonarnym udostepnic katalogi dla notebooka. Nadmieniam ze nie moge zmienic domeny na laptoopie bo mi sie cale ustawienia firmowe rypna. Na notebooka w pracy loguje sie na domene a w domu na komputer - osobni uzytkownicy

jak to zrobic?? jesli byl juz taki temat to przepraszam ale nie znalazlem

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Kupiec 75

W pracy masz serwer pod którego kontrolą pracują komputery w domenie.

Na laptopie musisz sie dołaczyć do grupy roboczej w której pracuje komp stacjonarny.

Tu masz opis jak to zrobić pod XP:

http://sbs.2p.pl/rename.html

(musisz pozmieniać nazwy i znać hasło administratora domeny).

Nic sie nie rypnie, w pracy zalogujesz się do domeny a w domu lokalnie i dołaczysz się do grupy roboczej wg opisu

Dzieki za podpowiedz

no wlasnie, niby tak ale…

serwer mam w Londynie, nie ma szans na wyciagniecie od nich hasla do administratora domeny. Znam haslo admina na swojego notebooka

Myslalem o tym zeby po prostu na koncie na ktorym loguje sie w domu na lapku zmienic z domeny na grupe robocza ale to podobno nie dziala.co ty na to?? Chcialbym tak - w chacie loguje sie na usera X i domene Z a w domu na usera A z grupa robocza B.

A moze mozliwe jest udostepnienie plikow tylko dla mojego lapka na stacjonarnym przez FTP??

Pozdrawiam

Kupiec 75