Domowa sieć LAN-nie ma internetu w 2 kompie

(Andreet) #1

Założyłem sieć LAN pare latek temu. Wszystko dobrze działało aż tu nagle wczoraj przestał działać net na komputerze który pobierał neta z mojego kompa. Szukałem w internecie co zrobić aby na tym 2 kompie działał internet i znalazłem coś że na 1 kompie musi być IP stałe a na tym podpiętym dynamiczne ale nie wiem jak to zrobić... Mam neta w neostradzie... Pomożcie zielonemu... Ja tej sieci na zakładałem tylko mój brat... Powiem jeszcze że w ustawieniach połączenia lokalnego grzebałem i nie było wpisanego ip, więc wpisałem prawidlowe oraz maskę podsieci...

A może firewall blokuje? Jak go wyłączyć??

(Frog) #2

bakandrzej24 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(system) #3

wpisz w google ustawienia sieci lan neostrada a znajdziesz:) moim zdaniem od nowa wszystko musisz zrobic na jednym komputerze(ten co udostepnia neo) wpisac adres 192.168.0.1 a na pozostalych inna koncowke 5 6 8 z zakresu liczb do 255

(Andreet) #4

Zawsze musi być 5.6.8 na 2 kompie końcówka?? Ja się nie znam na sieciach itp. więc za bardzo nie kumam...

@edit:

NA 1 kompie mam takie ip:

Adres IP: 83.28.17.5

Maska podsieci: 255.0.0.0

Brama domyślna: 83.28.17.5

A IP DNS nie wiem z kąd wziąć

Na 2 kompie:

Adres IP: 83.28.17.6

Maska podsieci: 255.0.0.0

Brama domyslna: 83.28.17.5

DNS jest od razu.

Jakie są błędy tutaj??

@edit2: Gdy wączyłem połączenia lokalne to jest stan-pobieranie adresu sieciowego(na 1 kompie), a wcześniej pisało że wybrane ip statyczne jest już używane i żebym wpisał nowe czy coś takiego.