Domyślna przeglądarka - vista - firefox


(Mozgol 1990) #1

mam problem, mianowicie gdy chcę otworzyć link w komunikatorze lub w programie picasa przejść do albumu online to standardowo strona otwiera mi się w ie, co zrobić aby firefox zastąpił w tej kwestii ie?


(Monczkin) #2

Nazwij temat konkretnie.


(ybu) #3

Być może trzeba zaznaczyć w ustawieniach,że Firefox jest domyślną przeglądarką.


(VPN) #4

Ustawić Firefoksa jako domyślną przeglądarkę - zarówno w samym Firefoksie (Narzędzia > Opcje... > Główne), jak i w Windows (Start > Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy > Określ dostęp do programów i ich domyślne ustawienia).


(Kierka) #5

W Viscie -Programy domyslne - Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne - Niestandardowa - i tu zdejmujesz haczyk z okienka IE (włącz dostęp do tego programu)


(Mozgol 1990) #6

A co jeżeli zdejmę haczyk i nadal IE 'rządzi'? Dodam, że nie mam tam do wyboru Firefoxa, chociaż mam go zainstalowanego.


(VPN) #7

Ustaw najpierw Firefoksa jako domyślną przeglądarkę w nim samym (instrukcję podałem wyżej). Jednocześnie w Ustawieniach internetowych IE odznacz Sprawdzanie, czy IE jest domyślną przeglądarką.


(Mozgol 1990) #8

Nie wiem dlaczego, ale pomimo tego, że w Opcjach Firefox-a, mam zaznaczone sprawdzanie i samego Firefox-a jako domyślną przeglądarkę internetową, a w IE odznaczone sprawdzanie, na tej liście do wyboru przeglądarek (- Programy domyślne - Określ dostęp do programów i ich ustawienia domyślne - Niestandardowa -) nie mam nadal do wyboru Firefox-a :? Co może być jeszcze nie tak?