Domyślne otwieranie .xls i .doc w Office 2003 zamiast 2007

Czy jest możliwość ustwienia domyślnego otwierania plików .xls i .doc w MS Office 2003 zamniast 2007 (przy zainstalowanych obu). Ogólnie chdzi tu o ustawienie domyślnego programu na stałe. Standardowe metody nie działają :frowning:

Co to znaczy: “standardowe metody…”?

Wydaje się, że powinno wystarczyć kliknięcie z wciśniętym prawym klawiszem myszki na pliku z rozszerzeniem .xls i wybranie z listy: Otwórz za pomocą–>Wybierz program.

Wyszukać Excela za pomocą którego chcemy otwierać dokument i zaznaczyć opcję: zawsze używaj wybranego programu…

To własnie jest test ta standardowa metoda, po wskazaniu mu na C:\Program Files\Microsoft Office 2003\Office11\excel.exe i tak otwiera w 2007. (offica 2007 mam zainstalowanego w innym katalogu - to tak mowie od razu). W starym exelu moge otworzyć te pliki tylko poprzez otworzenie starego exela z ikony, i menu plik->otworz i wsazanie właściwego pliku :frowning:

Hej. Niestety nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu, chciałem tylko napisać, że mam identyczny problem i poszukuję jakieś podpowiedzi.

Na domiar mam Vistę.

Muszę powiedzieć, że w XP Prof. udało mi się zmusić Excela 2002 do otwierania skoroszytów xls “standardowymi metodami” mimo, że był zainsatalowany (na inne partycji cały Office 2007).

Napisz Gregor możw na jakim systemie pracujesz i czy Excele nie są na tej samej partycji.

Pozdrawiam

A propo ostatniej wypowiedzi (mam Viste, MS 2007 i 2002) zainstalowałem sobie najpierw MS 2007 a potem 2002 i z automatu przypisał xls do 2002. Pozdro