Domyślne uruchamianie jako admin

(XOR) #1

Witam,

Mam pytanie. Dlaczego w Windows 7, mimo, że moje konto, na które się loguję, jest w grupie administratorów to nadal niektóre programy wymagają odpalania jako administrator. Czy da się ustawić tak, żeby wszystkie programy odpalały się domyślnie na najwyższych uprawnieniach? Czy totalne wyłączenie UAC jest z tym równoznaczne?

(FadeMind) #2

Pierwsze konto użytkownika stworzone w czasie instalacji Windows 7 ma prawa administratora. UAC jest jakby poleceniem sudo znanym z dystrybucji Linuksa. Można wyłączyć UAC ale to obniży bezpieczeństwo systemu. Wyłączenie UAC jest równoznaczne z uzyskaniem pełnych praw administratora.

Przy domyślnych ustawieniach UAC niektóre programy (np. narzędziowe) wymagają dodatkowych uprawnień administracyjnych, stąd monit.

Można stworzyć skrypty w Harmonogramie zadań dla poszczególnych aplikacji tym programem.

(Leon$) #3

PPM na program >> właściwości >> zakładka zgodność >> zaznacz Uruchom ten program jako administrator >> zastosuj

od tej pory program uruchomi się w tym trybie

:slight_smile:

(Lechoslawgmer) #4

http://7pixels.pl/2011/03/02/konto-admi ... windows-7/

(XOR) #5

Tyle to wiem i tego właśnie chcę uniknąć, żeby każdy program oddzielnie ustawiać. Chcę, żeby juz domyślanie każdy program był w ten sposób uruchamiany.

(Fanboj O) #6

Wyłączyć UAC. Na własną odpowiedzialność. Wystarczy suwaczkiem zjechać na sam dół.