Domyślne ustawienia monitora

(Keab99) #1

Witam.

Mam taki problem. Posiadam monitor CRT Samsung SyncMaster 795DF i kiedyś namieszałem w ustawieniach (przyciski z boku) i jakby dobrze się przyjrzeć to widać że cały obraz jest nierówno (nierówne marginesy, wypukłość, skrzywienie). Czy da się jakoś przywrócić domyślne ustawienia położenia obrazu, zakrzywienia itd.? Czy w sterownikach jest taka opcja? (nie mam zainstalowanych sterowników). Bardzo proszę o pomoc.

(igrek) #2

Sterowniki nie mają tu żadnego znaczenia. Musisz się pobawić w opcjach monitora takie opcje jak pincusion geometry itp

(Jolka112) #3

Sterowniki masz z windy. Mam taki sam monitor. Wchodzisz w menu następnie strzałką w dół na trzecią pozycję, ona odpowiada za te skrzywienia. Jak coś ma Ci to pomóc to masz moje ustawienia, od góry:42;30;90;38;69;47;27;51;57. Gwarancji nie ma,że będzie dobrze ale jakiś wzór masz.

(Keab99) #4

fredzio112 a jaką masz ustawioną rozdzielczość ekranu?

Nie zadawala mnie za bardzo taka konfiguracja.

(Jolka112) #5

1024x768. Ja podałem Ci tylko moje ustawienia jako wzór, sam musisz pokombinować. Jak zwiększysz pozycję 3 rozsuniesz obraz na boki, 4 góra dól, jednocześnie sprawdzaj poz.1i2 aby równo przesuwać, 1 razem z 3 2 z 4, 5 jest od wklęśnięc bocznych,6 od krzywizn, 7 góra i dół równe odstępy,8skrzywienia,9utrata prostokąta. Głownie zajmij się pierwszymi czterema,następnie piątą. Ustaw na 100 i schodź w dół az będziesz pewien,że dobrze widzisz. Powodzenia.

(Keab99) #6

A czy istnieje jakiś sposób aby w moim monitorze (Samsung SyncMaster 795DF) przywrócić automatyczne ustawienia krzywizn tak jak jest w niektórych monitorach np taka opcja w MENU czy coś?