Domyślnie uruchamiany system

Witam. Mam 2 HDD na komputerze ;d Na jednym XP a na drugim Kubuntu i przy załączaniu komputera muszę wybierać z listy jaki chce system. I tutaj pytanie, jak zrobić żeby XP był na samej gorze listy? ; d bo jest na dole.

A więc kolego w systemie xp wejdź do właściwości mój komputer, następnie zaawansowane a w nim wybierz ustawienia 3 od góry. Pokaże sie następne okienko, w nim bedzie przycisk edytuj. Po naciśnieciu otworzy sie notatnik i to właśnie w nim sobie ustawiasz, który system ma być pierwszy. Krótko mówiąc zamieniasz miejscami wytnij/ wklej i zapisujesz.

Przypuszczam że jeśli jest zainstalowane Kubuntu to zainstalowanym bootmenadżerem nie jest boot loader z NT tylko GRUB.

Trzeba w kubuntu wyedytować plik /boot/grub/menu.lst (polecenie sudo gedit /boot/grub/menu.lst) i zmienić default = 0 na numer pozycji pod którym występuje windows XP. Więcej informacji na temat konfiguracji Grub’a znajdziesz na forach ubuntu.

ps. przepraszam że nie dodałem na kubuntu oczywiście będzie kate a nie gedit więc polecenie to sudo kate /boot/grub/menu.lst