Don't Starve Together i TESV - Aplikacja nie została poprawnie uruchomiona

Podaj dokładne nazwy tych plików dll.

ACLUI.DLL
ACTIVEDS.DLL
ADSLDPC.DLL
ADVAPI32.DLL
ADVPACK.DLL
APPHELP.DLL
AUTHZ.DLL
LANGS.DLL
BCRYPT.DLL
BCRYPTTRIMITIVES.DLL
BROWCLI.DLL
CABINET.DLL
CERTCA.DLL
CERTENROLL.DLL
CFGMGR32.DLL
CHAKRA.DLL
CHARTV.DLL
COMBASE.DLL
COMDLG32.DLL
COML2.DLL
CONTACTACTIVATION.DLL
COREMESSAGING.DLL
COREUICOMPONENTS.DLL
CREDUI.DLL
CRYPT32.DLL
CRYPTBASE.DLL
CRYPTNET.DLL
CRYPTNGC.DLL
CRYPTSP.DLL

Ale to tylko 1/4.

Może tu coś pomoże?
http://forum.pclab.pl/topic/1051133-Problem-z-plikami-dll/

Podałeś mi jakiś kompletnie inny temat, w czym mi ma to pomóc? Ja mam problem z innymi plikami .dll a jak mam “Dlaczego po prostu nie zainstalujesz po bożemu programów z którymi masz problemy od nowa?” (cytat z twojego linku) to zrobić skoro ja nawet nie wiem do czego służą te pliki?

Zainstaluj w całości normalnie programy, które ci nie działają. To powinno wtedy uspokoić te dll. O to chodziło w tym zacytowanym fragmencie wypowiedzi. Tak więc nie wzoruj się na dll, lecz na pełnej instalacji aplikacji.

Don’t Starve Together - Nie pomogło.
TESV - Również nie pomoglo.

@ref

Pomoże ktoś?

sfc /purgecache

W wierszu poleceń cmd jako administrator UAC.

I co dalej, bo dalej mi wyskakują kolejne komendy:

  • scannow

  • verifyonly

  • scanfile

  • verifyfile

Aha, to musieli to wyciąć z nowszych Windowsów.

Też nie mam w Windows 10 FCU (1709)
Microsoft Windows [Version 10.0.16299.19]
(c) 2017 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\WINDOWS\system32>sfc /purgecache

Microsoft (R) Windows (R) Resource Checker Version 6.0
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.

Scans the integrity of all protected system files and replaces incorrect versions with
correct Microsoft versions.

SFC [/SCANNOW] [/VERIFYONLY] [/SCANFILE=<file>] [/VERIFYFILE=<file>]
    [/OFFWINDIR=<offline windows directory> /OFFBOOTDIR=<offline boot directory>]

/SCANNOW        Scans integrity of all protected system files and repairs files with
                problems when possible.
/VERIFYONLY     Scans integrity of all protected system files. No repair operation is
                performed.
/SCANFILE       Scans integrity of the referenced file, repairs file if problems are
                identified. Specify full path <file>
/VERIFYFILE     Verifies the integrity of the file with full path <file>.  No repair
                operation is performed.
/OFFBOOTDIR     For offline repair specify the location of the offline boot directory
/OFFWINDIR      For offline repair specify the location of the offline windows directory

e.g.

        sfc /SCANNOW
        sfc /VERIFYFILE=c:\windows\system32\kernel32.dll
        sfc /SCANFILE=d:\windows\system32\kernel32.dll /OFFBOOTDIR=d:\ /OFFWINDIR=d:\windows
        sfc /VERIFYONLY

:persevere:

Czyli nie da się poradzić nic na to? :confused:

Może coś da zarejestrowanie jak są na dysku:

Z tego co widzę to są to jakieś systemowe dll.

Mógłbyś bardziej objaśnić o co chodzi? Z tego co widzę, mam wklepać jakąś komendę w cmd jako administrator.

regsvr32 “path & filename of dll or ocx”

Jednakże nie wiem co mam zrobić z “path & filename of dll or ocx”, chyba mam dać ścieżkę do tych dll z błędami, tak każdy po kolei, tak?

Dokładnie tak.

Jak są w jednym folderze to możesz sobie notatnikiem to zautomatyzować np. dodają przed nazwę każdego dll regsvr32 "ścieżka
i po nazwie ".

Z tego co widzę to masz uszkodzone pół systemu i niektóre z nich to już dość ważne .dll

Najlepiej byłoby przeinstalować system ponieważ ręczne łatanie czy dogrywanie plików .dll to zazwyczaj tylko proszenie się o większe kłopoty.

Znając życie to znów ten podratowany Windows 10 po problemie z DirectX.

Dobra, przeinstaluje system do tygodnia i powiem co i jak. Tylko proszę o poradę, bo laptop dokładnie jest co tydzień czyszczony, zero wirusów i nie pobieram dziwnych programów, a zawsze coś nusi mi się z systemem stać, a to DirectX nie chce sie zainstalować, a to w gry nie mogę pograć bo jakieś błędy z uruchomieniem albo jak teraz połowa systemu rozwalona, co ja robię źle?

Trudno stwierdzić bez dokładnego badania. Może to być wina takiej głupoty jak źle wyłączony system, zanik prądu, błąd aktualizacji systemu a w gorszym przypadku problemy z dyskiem.

W każdym razie nie warto gdybać beż żadnych informacji.

1 polubienie

Mam laptopa, jedynie go zamykam, nie mam zaników prądu, z dyskiem też wszystko okej, sprawdzałem nie dawno programem “CrystalDiskInfo”.