Doors Cleaner ==> pytanie o działanie tego programu

Witam!

Często na forum widze jak niektórzy userzy polecają zamknięcie wybranych portów programem Windows Worms Doors Cleaner.

I pytanka odnośnie tego programu:

Czy to naprawdę pomaga przez różnego rodzajami atakami z neta?

Czy gdy pozamykam te porty mogę mieć problemy z korzystaniem z neta np. programami ftp, p2p, przeglądarką i innymi programami które korzystają z neta?

Jak mam obsługiwać się z tym programem? Które porty zamknąć które zostawić i w jaki sposób?

tak, zamyka porty, przez które dokonywane są najczęściej ataki

nie, ten progs zamyka tylko porty wykorzystywane do ataków, port 80, czy porty używane przez p2p nie będą blokowane,

na wszystkich ma być zielona fajeczka i robisz restart :wink:

Proponuję zajrzeć tu odnośnie standardowych usług i przypisanych im portów , co do WWDC to zakres ochrony proponowany przez ten program jest dość wąski. Przy niektórych konfiguracjach sieciowych zamknięcie obsługiwanych przez program portów może spowodować odcięcie od sieci.

Oki już pozmieniałem :slight_smile:

Mam tylko jeszcze jedno pytanko:

w tym środkowym (od NETBIOS) nie pojawiła mi się zielona fajeczka lecz żółty wykrzyknik.

Tak ma być czy próbować to dalej zmienić?

a restart kompa był?

Nawet trzy razy 8)

Żółty może zostać :slight_smile:

Dodatkowo tutaj możesz znaleść małe info o programie.

jak chcesz mieć na zielono to przy blokowaniu tego portu program zadał ci pytanie.

Ty na pewno odpowiedziałeś “tak” a gdyś wcisnął “nie” było by na zielono :mrgreen:

No chyba dałem na tak :lol:

Ale skoro może zostać to nie będę się przejmował.

Zawsze miałem wszystko odblokowane i nie miałem syfu 8)

A jeśli jest ten żółty wykrzyknik to co to oznacza? Że port jest nadal aktywny czy jak?