Dopasowanie DDRAM

Mam w kompie 256 ram’u . I chciałbym dokupic jeszcze 512 ram’u jedynek, czy to jest obojetne jakie ramy byle jedynki czy muszą być jakoś dopasowane?

Powinny mieć takie same zegary.

Mowiąc zegary masz na myśli mhz? Nigdy nie dokupowałem ramów to nie wiem :wink:

tak, nie ma sensu kupować szybszych bo i tak będą one sprowadzone do poziomu szybkości tych wolniejszych.

Sprawdziłem ramy CPU-Z i mi pokazuje 166 Mhz, nie wiem czy dostane gdzies jeszcze takie ramy z tym taktowaniem.

i muszą być tego samego typu

PC166 to chyba będą SD-RAMy (starego typu)

w dobrym sklepie powinieneś je dostać

jak nie, to pozostaje Allegro

wg mnie to DDR-y

spokojnie możesz kupić 200MHz a one “przestawią” się na 166

Z tym ze SD-Ram sa tylko 100 i 133 :/, spr 2 x w CPU-Z i zauwazyłem ze tam pisze 133 + 33 czegos tam czyli chyba chodzi tutaj o 133 mhz?? A moze zrobimy tak ze ja przesle wszystkie dane odnośnie ramów a wy byscie pomogli cos mi wybrac co?

przecież w CPU-Z pisze jak byk jaki typ pamięci (zakładka Memory), sprawdź

Porcja 1 i Porcja 2

kup sobie 512mb lub 1gb ddr 400MHz goodram i będzie ok

kup sobie ddr 166 (333) albo 200 (400) te pierwsze są chyba tańsze

żeby rozwiać wszelkie wątpliwości wejdź tu i sprawdź jaki ram będzie pasował z twoją płytą

http://www.goodram.pl/31

Mam jeszcze takie pytanie, na 2 kompie mam 2x 512 ddr2 na dualboxie, czyli mam 1 box zajety, 1 wolny, 1 zajety i 1 wolny. Z tym ze jedne s zielone a drugie zolte. Mozna te zolte zapelnic czy one musze zostac wolne?

to zależy, może to być płyta którą obsługuje dwa rodzaje pamięci

napisz lepiej jaka to płyta to się zobaczy

pytagownaqh0.th.jpg

tryb Dual-Channel działa w slotach 1 oraz 3 (czyli chyba żółtych)

możesz wsadzić pamięć w pozostałe 2 sloty tylko nie będą one już działać w trybie dual channel