Dopasowanie GTA IV do rozdzielczości i detali

Mam zamiar kupić jednostkę z kartą graficzną Sapphire Radeon 4870 hd 1gb TOXIC oraz posiadam już monitor Hivision f153 który pracuje w max rozdzielczości 1024x768 i jest w standardzie 4:3

dojdzie do tego 4 gb Ramu Kingstone oraz dwurdzeniowy proc intel e5200 2.5 Ghz

Chciałbym pograć w GTA IV na full detalach

czy na tym sprzęcie wyciągnie tyle czy muszę zmienić monitor?

Dzięki z góry

Na full chyba sprzęt Ci nie pozwoli :stuck_out_tongue:

Sprzęt na moje oko bardzo dobry. Pytanie tyko na jakiej rozdzielczości chcesz grać jeżeli lubisz 4:3 i 1024x768 to po co zmieniać chyba, że marzy Ci się np. 1600x1200 to musisz też monitorek zmienić. Czemu na full detalach, możesz grać na bardzo wysokich detalach. A gra sama się z konfiguruje do twoich potrzeb(grafiki).

ten monitor co mam by wystarczył tylko czy mi pograndzi GTA z tą rozdzielczością no niech już będzie średnie detale?

karta graficzna wystarczy, z prockiem już słabiej, gta bardzo lubi mocne procki, najlepiej czterordzeniowe

zastanów się nad kupnem lepszego monitora, jakiś 19 albo 22 panorama, ceny takiego sprzętu spadły już znacznie

karta graficzna ci się będzie po prostu marnować na takim monitorze

Z tą kartą będzie miał full detale kuzyn na niepodkręcanym e8200 2gb ram nie wiem jakiej firmy i 9600gt 512ram w gta IV gra w rozdziałce 1440 jakoś tak textury na high albo medium już nie pamiętam a render quality na very high i inne opcje na high dodatkowo patch 1.0.2.0.Wiem bo sam mu ustawiałem.Gra w ogóle nie przycina to może mieć 40fps i więcej.

Grafika jest dobra, ale procek troszkę za słaby.Teraz Może nie na temat, ale jak sprawdzić liczbę FPS-ów w GTA IV?

FPSy możesz sprawdzić Frapsem lub Benchmarkiem wbudowanym w GTA IV.

A dokładnie, jak to zrobić?

ściągasz program FRAPS, instalujesz i włączasz i włączasz GTA IV

Wchodzisz w menu w GTA IV i Graphics i na samym dole jest Benchmark.