Dopasowanie karty graficznej do zasiłki


(South Park) #1

mam pytanie, otóż mam zamiar zmienić grafikę, ale nie mam pewności, czy mi pójdzie na moim konfigu bezkolizyjnie:

Intel Pentium 3.00 gHz

2xKingston 1gb DDR Dual Channel

Płyta główna ASRock P4V88+

Dysk Twardy Exelstor 80GB

Zasiłka iBox 350W

No i karta grafiki radeon 9200se.

Wiem, że zasilacz jest taki sobie, i mam zamiar go wymienić w najbliższym czasie, ale zależy mi na tym, żeby ta karta grafiki pochodziła mi na tej konfiguracji w okresie ok. 3 miesięcy, ew. trochę więcej.

http://www.icomp.pl/produkty.php?sid=ka ... ficzne-505

co do płyty głównej to pójdzie, bo pasuje do AGPx8, ale chcę się upewnić, zanim wydam pieniądze.

Z góry thx


(MarS) #2

Pochodzi bez problemu, moc wystarczająca


(Emilmlo) #3

Pochodzi dwa dni i zjara się cały komputer, co z tego że moc wystarczająca jak linia +12V za słaba, firma z czarnej listy, brak zabezpieczeń.

Do zmiany na Delte/Fortrona a najlepiej na Modecoma MC 350W


(Maniekz1985) #4

Pójdzie bez problemu, tylko pamiętaj, że zasilacz to nie wino a ten mi wygląda na przeterminowanego jabcoka.


(MarS) #5

...i wszystko jasne. Poza tym do grafiki Radeon 9200SE linia +12V jest wystarczająca. Nie ma żadnego sensu w kupowaniu zasilacza, który wartością przewyższa koszt grafiki


(Maniekz1985) #6

"mam zamiar go wymienić w najbliższym czasie(...)w okresie ok. 3 miesięcy, ew. trochę więcej."

:lol!:


(South Park) #7

No i co w tym śmiesznego, 3 miesiące to krótko, a ja kasą nie sram, i nie mogę sobie pozwolić na ciągłą zmianę sprzętu polskie waruny ; /, no ale dzięki za pomoc, zaryzykuję, najwyżej sie sfajczy, co mnie zmusi do wymiany zasiłki wcześniej niz sądzę. Czas pokaże


(Emilmlo) #8

I całego kompa, bo obciążyłeś go Radeonem HD2600, najpierw zasilacz potem myśl o zmianie karty graficznej, bo na obecnym zasilaczu przy nowej karcie nie pochodzi ten komputer nawet 2 miesiące.


(South Park) #9

potrzebuję grafiki na teraz,i przy tym sprzęcie. Wiem, że karty Ati są bardziej prądożerne od Nvidii, więc teraz takie pytanie: czy jest jakaś karta o porównywalnych statystykach, ale która pójdzie na moim sprzęcie?

Źle napisałem! mam 2x512 ramu, czyli w sumie 1gb ddr2 (bo w dual channel), myślę, że to diametralnie zmienia sprawę, i daje trochę mocy na kartę, proszę od odp.


(Jan Szatan) #10

Diametralnie to nie zmienia sprawy, zrób tak jak radzi Kolega Scorpio. Mówisz że koniecznie na teraz ci potrzebna ta karta? I co ci z niej jak zjarasz cały komputer?


(Michal Kolatek) #11

Nie zmienia się jeden moduł ramu DDR pobiera 7W.

Lepiej go zmień, np na Fortrona 350W MDN® lub HLN koszt 50 zł, ja o swój sprzęt dbam i wolę nie ryzykować, może dla tego że na części wydaje z własnej kieszeni, i na ojca nie liczę że mi kupi jak komp mi się spali bo zażyczyłem sobie nową kartę, a kartę zmienił bym na wer 256 DDR3.


(South Park) #12

Ok dzieki, już znalzłem odpowiednią kartę, nie chcę pakować w ten pecet za dużo forsy, bo ma pochodzić najwyżej rok, potem cya, i złożę jakiś gozu, także to tylko na razie.


(Darth ReX) #13

Chyba na odwrót...


(Emilmlo) #14

Chyba chodziło mu o Radeona 2900 on faktycznie bardziej prądożerny jest od GeForce 8800.


(Michal Kolatek) #15

Nie była to jakaś potworna różnica 30W (2900XT, pełne 3D) więcej od 8800GTX na G80, ale krzykacze z różnych stron zrobiły z tego 300W.

Karty można dobierać pod markowe zasilacze, w tym nie uzyskasz 250W, i ciekawe czy doczekasz wymiany, jeśli 25% tego typu ''zasilaczy'' pada sama z siebie po 3 miesiącach.