Dopuszczalna temperatura Celerona II

Cześć

Podkręciłem mojego Celka 800mhz@900mhz.

Jaka jest temperatura dopuszczalna procesora Celeron II, bo pokręciłbym go jeszcze :slight_smile: Moja temperatura po obciążeniu 100% procesora jest równa 45.

Te procki pięknie chodzą na FSB 133.

Trzeba nieraz im podnieść napięcie do 1.8V.

Temperatura 45 stopni przy max obciążeniu nie jest źle.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 5&start=15

moj mial normalnie 47*C, w stresie do 53*C :slight_smile:

1200@1500 1,6V :wink:

Moja płyta główna obsługuje procesory do 1000mhz. Gdy podkręcę wyżej niż 900mhz to nie włącza mi się monitor. Czy to może być wina starego Bios`a?

Przy FSB procka 66/100/133 bios taktowanie magistrali PCI ustawia na 33 MHz.

Jak ustawisz procek na wartości pośrednie np FSB 112 to podnosisz automatycznie częstotliwość magistrali PCI do 37 i przetaktowujesz wszystkie elementy kompa i stąd są problemy z jego stabilnością lub niemożnością uruchomienia.

Niektóre biosy firmowych płyt miały możliwość ustawienia PCI na 33 MHz,niezależnie od ustawienia FSB - sprawdź opcje biosu.

Pamiętaj magistrala PCI ma mieć zawsze 33 MHz.

Tak więc jak masz na płycie ustawienie FSB 133 to tak ustaw i zobacz,ewentualnie jak masz możliwość to podnieść prockowi napięcie o 0.05 do 0.1 V i zobacz.

hmm szukałem w biosie i nie znalazłem opcji zmiany napięcia :frowning: Obecnie mam 1,79

Spróbuj na tym - zobacz na opisie na procku, napięcie zasilania jego to 1.75V - ale były różne wersje tego procka.

Widziałem wersje o zasilaniu 1.65.1.70 i 1.75V.

Już wiem w czym tkwi problem. moja płyta obsługuje procesory max 1000mhz a gdy ustawię FSB na 133 to procek wychodzi ponad 1000mhz. Wczytałem nowego Biosa (ze stycznia 2001 na lipiec 2002, nowszego nie ma) nic nie pomaga i nadal jesli ustawie na 133 to automatycznie zmenia na 800mhz.

Możliwe że tak będzie,ale warto popróbować to 33% zysku na CPU.

hmm obawiam się, że już nic się nie będzie dało zrobić, bo zasilania zmienić nie mogę, FSB także bo na 133 resetuje sie do 800mhz (procesor >1000mhz) Nowy Bios nic nie pomógł. Mam jakieś inne wyjście ?

EDIT: Da się jakoś ominąć ograniczenie płyty głównej ?

Chyba nie,ale sprawdź wszystko jeszce raz.