Doradzcie co instalowac?

Nie mam konkretnego antyvirusa co mam zainstalować ażeby miec jak najlepszą ochronę kompa? ? ? (mile widziane linki)

np.

1.Ad-aware SE Personal.

2.Spybot Searach & Destroy

3.Avast Cleaner

4.Włączoną zaporę domyślną windows’a XP

5.Szczepionki G Data

hmmmm Prosze niech kazdy zrobi swoją taką listę co uważa, ze jest najlepsze. I do tego np. jeszcze jakiś antyvirus testowy czy tam free. Poradzcie co najlepsze.

Zone Alarm + Spybot Search & Destroy + Avast

  1. AdAware

  2. Spybot S&D

  3. zamiast zapory systemowej (wyłączyć ją), polecam innego firewalla, np. Kerio Personal Firewall + konfiguracja

  4. program antywirusowy (lista - KLIK) - z darmowych polecam Avast! , z płatnych MKS-a bądź Kaspersky’ego

  5. ściagasz i zamykasz porty narzedziem WWDC

  6. konfigurujesz system programem XP AntiSpy - KLIK

Poczytaj również TEN TEMAT

1.Damrmowa

Avasta,Kerio,MS Antyspyware, Ad-aware SE Personal

2.Platna

Nod32.Kerio.MS Antyspyware, Pest Patrol

Uzywam tej Platnej" A wpisz w szukajke a znajdziesz wiele podobnych tematów :?

jesli chcesz miec najlepszą ochrone kompa jaka tylko da się zagwarantować to polecam taki zestaw:

kaspersky lub antivirenkit z antyvirów

ms antyspyware + ad aware

kerio personal firewall

uzywam w tle antivir pe i kerio 2.1.5… dodatkowy soft, ktorego uzywam raz na jakis czas do przeskanowania kompa to Bitdefender free, Trend Micro HouseCall (online)… do spyware Adaware, Microsoft AntiSpyware, Spybot - Search & Destroy wszystkie uzywane raz na jakis czas.

a może najpierw byś się dowiedział jaki sprzęt ma Kuba88r a nie od razu wywalasz co jest najlepsze. do tego autor tematu nie chciał podania najlepszego twoim zdaniem firewalla bo ma zapore sp2 :?

może podaj konfiguracje sprzętową na początek , co do antywirusa oczywście. a co do programów od spyware, malware itd. to polecam ad-aware , spybot s&d , pest patrol

jak chcesz jeszcze najlepszy anty trojan to polecam wersje trial programu tau scan firmy aginitum

Ad-Aware i szczepionki

Więc kolega, słusznie całkiem, poradził alternatywę dla zapory z sp2 , bo są efektywniejsze i bardziej bezpieczne produkty od niej… I na dodatek freeware…

Amd Athlon Xp 1600+

128MB RAM

1410 GHz

Windows XP Professional

SP1

Zainstaluj sp2 - KLIK

oraz te aplikacje:

obowiązkowo

A reszta według uznania…

Kaspersky by odpowiadał co do twojego pc. polecam zainstalować sp2 bo sp1 nie daje takiego bezpieczeństwa lub wyłacz wogóle zapore i zainstaluj inny firewall. a co do spyware to przykłądy są wymienione w poście wyżej.

avast! 4.6.691 Home PL

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=30&id=533

Kerio Personal Firewall 2.1.5

http://www.internetstandard.pl/ftp/1252 … 2.1.5.html

(specjalnie nie podaje nowszej wersji kerio gdyż jest płatna oraz nie wykrywa wszystkich wejść do kompa)

To jest mój złoty środek zabezpieczający.Nigdy mnie ta konfiguracja nie zawiodła a pozatym avast robi swoje aplikacje na wspułprace z kerio czyli obydwie sie na wzajem uzupełniają

Jedyne ograniczenia w najnowszej wersji darmowej po 30 dniach to:

:?

Skąd takie informacje posiadasz?

Chciałem powiedzieć, że wersję 2 a 4 (już nawet bez numerków pobocznych) dzieli masa naprawionych bugów i nowych opcji… A poza tym to, co napisał boczi :

To jedyna - wydaje się - felerność… Ale na dobrą sprawę, co już było mówione tyle razy, użytkownicy alternatywy dla IE, czyli np. Opery oraz FF, nie odczują tego ograniczenia, bo te funkcje są skonfigurowane w przeglądarce…