Doradźcie w sprawie sprzętu

Domyślam się iż 8800 GT ma własne chłodzenie więc potrzebuje ochłodzić procka. Jak kupie E2180 to oszczędze ledwie 50 zł, więc nie kupie 8800 GT 512 zamiast 256 (no chyba że budżet się zwiększy).

Procek też ma Boxowe… na początek bez podkręcania wystarczy.

Tutaj masz temat z obudowami.

viewtopic.php?f=19&t=223774

Czyli nie kupywać żednego chłodzenia? Szperając po necie znalazłem chłodzenie na twardziela, ale czy to potrzebne?

sprzęt, który mam w podpisie kupuje za 2030zł i ma GF 8800GT 512 ram z dobrym chłodzeniem płytę weźmiesz foxconna to dopłacisz 50zł razem wyniesie cię 2080zł… nie wiem gdzie ty kupujesz … jeśli chodzi o chłodzenie to 2 wentyle 120mm szybkoobrotowe po 15zł i jeden 80mm do obudowy i będzie gites bo chłodzenie procesora w tej cenie takie jak mam w podpisie… i za 2125zł masz wszystko poszukaj części na allegro albo w jakimś tanim sklepie

Kupuje w Gdańskim Gralu. Co do twojego sprzętu to fajny, ale ja też będę miał dobry :stuck_out_tongue: Ceny ustaliłem korzystając z serwisu ceneo.pl i allegro.pl czyli są nie dokońca takie jakie będą.

bierz to co ja, jak chcesz wymień płytę na foxconna, choć jeśli nie będziesz kożystał z RAIDu i starych portów typu COM to nie ma po co, możesz jeszcze zmienić pamięci na Transcend AXERAM, goodram pro ale nie wiem czy są… poza tym są droższe

proc E2200 jest dobry do słabych płyt(mnożnik 11x) a ty takiej nie bierzesz więc i tak tyle samo wyciśniesz z E2160, który jest o 100zł tańszy -65 na dobre chłodzenie i wtedy idziesz na stabilnym i chłodnym 3,2GHz a zapłacisz 35zł mniej. co do grafiki to koniecznie 512 RAM dla 8800GT

Chyba wezme

Intel Pentium E2180 250 zł

Główną Abit IP35-E 300 zł

GeForce 8800GT Gainward 512MB, DDR3, HDTV, 2xDVI, PCI-E 720 zł

Dysk 250Gb seagate barracuda 200 zł

Zasilacz 500W be quiet Straight Power E5-500W Ultra Ciche! 320 zł

  • buda 300-400 zł

Razem 2190

Wielkie dzięki za pomoc w dobraniu sprzętu! !!

300zł na bude?! jakbym miał kupić to nie wydał bym więcej niż 50zł…

przecież buda nie poprawi ci wydajności a możesz kupić zwykłą i otworzyć lewy bok :slight_smile:

dysk raczej 250gb ale seagate jedno-talerzowy :slight_smile: ma 32mb keszu i jest niewiele droższy…

bequiet to troche przesada :stuck_out_tongue: amacrox ax500 wystarczy…

Stary kupić sprzęt za 2k a na obudowę żałować nawet 200zł … przecież musi być coś lepszego aby był dobry nawiew z każdej strony i na wszystko. :mrgreen: :mrgreen: Blacha też musi mieć swoją jakość.

Już postanowiłem co kupie. Co do budy to te 300 zł pewnie wydam bo chcem mieć wyświetlacz z temperaturami :stuck_out_tongue:

Z wyświetlaczem z tepmeraturą widziałem za 90zł…

btw. Za te 300zł to bym kupił ze 2-4 gry xD

proca E2160 - możliwości OC te same co E2180

co do budy - to może taka:

http://znak.pl/index.php?cid=279&scid=1 … z+zas+cz+s

bardzo wysoka jakość wykonania, dobra blacha, stabilna buda - gdybym wiedział wcześniej o jej istnieniu nie kupiłbym mojej enermax chakry :stuck_out_tongue: