Doradźcie w zakupie sprzetu

albo kupić x300 a reszte kasy głeboko schować i zaoszczędzić i nie grać w zbyt wymagające tytuły do nowego roku, kiedy to wyjdą midle-endowe karty z obsługą DX 10, stery, Vista i pierwsze gry.

Ale po co wydawać niepotrzebnie pieniądze na rego Radeona X300, żeby go używać około dwóch miesięcy?

po to, żeby po tych dwóch miesiącach kupić tanią kartę na dx10.

A ten radeon to kosztuje ze 100 zł tak więc nie masz się co martwić, że za dużo wydasz na niego.

A i pomysł McD jest nadzwyczaj mądry :stuck_out_tongue:

Jak autora stać na 800W komp to może brać 2x GF 8800, jak bym narazie poczekał na normalniejsze karty z mniejszym GPU lub karty 2x GPU, a narazie kupił Galaxy Zalman 7900GS 1.2 ns, lub MSI 7900GTO.

A ta płyta główna jest dobra??

Asus P5WDG2 WS Prof 1975X S775 (PCX/DZ/LG/DDR2)

chłopie lepiej sobie kup samochód a nie bedziesz wydawał 10 000 zł na kompa :stuck_out_tongue:

i poczekaj ze 2-3 miechy jak ceny spadną i kup dopiero kompa , teraz to sie nic nie opłaca kupować :? , chyba że jestes jakis bogaty to kup najdroższe podzespoły jakie beda w sklepie :wink:

Samochód już mam także nie potrzebuje bryki :smiley: , a tak mam pytanko od kolegi:

Ile może włożyć pamięci RAM na tą płyte główną??

85f828289c67c5d3.jpg

Podejrzewam, że jets to płyta główna firmy ASRock. Jedank na jednej stronie pisało, że można tam wsadzić 4GB RAm’u a na drugiej 3 to w końcu ile?? Hehe kolega chce mnie prześcignąć hehe. A co do tej płyty co podałem to ona jets dobra, bo wiem że nei zawsze wszystko co drogie jest dobre.

Kup tą :

Płyta główna Asus P5W DH Deluxe Intel 975X

Tej P4s61 nie kupuj jest pod proc i na ddr

Zamiast pokazywać wycinek to pokaż co tam złożyłeś :stuck_out_tongue:

Wiem, ja nie chcem jej kupować mi chodzi wiedzieć ile na nią RAM’u można włożyć bo kolega ma taką a on nie ma neta to poprosił mnie żebym się zapytał.

3 Giga max ale jak ma zamiar kupić DDR to taniej by zapłacił za DDR2

narazie takie coś złożyłem, ale powiedziałem że się zastanowie:

Procesor: Intel Core2 Extreme X6800 2.93 GHz (S775) BOX

Płyta główna: Asus P5WDG2 WS Prof 1975X S775 (PCX/DZ/LG/DDR2)

Pamięć RAM: KINGSTON DDR2 4GB ECC-R KVR400D2D4R3K2/4G

Karta graficzna: 2 x ASUS 8800 GTX 768MB DDR3, HDTV/DualDVI, HDCP

Dysk Twardy: 2 x FUJITSU SCSI 400GB/10KRPM U320 80PIN 8MB MAW3300NC 

Nagrywarka: DVD-RECORDER LG GSA-E10L ZEW

Obudowa: ASUS Vento 3600 Black

Zasilacz: Enermax Galaxy 1000W

szkoda kasy na extreme, lepiej 6700

chip i965 lepszy do OC, jakiś asus p5b deluxe? :stuck_out_tongue:

lepiej narazie kupić coś tańszego, a po wprowadzeniu nowszych kart wymienisz ją na coś mocniejszego i z mniejszym procesem wytwarzania.

a czy raptor nie jest wydajniejszy?

wigrus A mógłbyś podać jakieś konkretne parametry dysku??

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3351

do wyboru do koloru, w zależności od pojemności, ale widzę, że troszkę drogie te dyski, a jaki to ten dysk

??

Nie wiem facio mi go pokazywał u siebie na kompie wiem tylko że jeden kosztuje 2200

Łoj jak 2200 zł, to nie ma co pchać się w to, już lepiej jakieś 2 samsungi/seagaty :slight_smile:

SCSI serwerowy raczej zbędny, można np 2x 250 lub 2x 320 GB Segate Barracuda 16 MB buforu i puścić je w RAID.

mam takie jedno konkretne pytanie. Po co wydawać 6 tysięcy na PC jak za pare lat będzie nie będzie prawie ze nic warte. Będzie za te 2-3 lata warte 3000-4000 zł może mniej nawet. W tym tempie jakim technologia się rozwija nie opłaca się wydawać takiej sumy. Wolałbym poczekać sobie ten rok i Procesory 2 rdzeniowe by staniały bo by się zaczeły stawać konkretem i będą tańsze. A po 2 nie wiem po co taki sprzęt. Przecież żadna gra nie potrzebuje aż takiego sprzętu. Nie potrzebnie wydawać kase. Wole sobie poczekać ze 2 lata i 2 rdzeniowce staną się konkretem. Jak coś to bym kupił juz 2 rdzeniowca ale nie drogiego moze Athlon x2. Z resztą te nowe Athlony FX nowej generacji już są leprze niż 2 rdzeniowce.

“Maks. częstotliwość pracy: 400 MHz”

omg, co Ty wybierasz.

nie jest to przypadkiem temat, typu:

złóżcie mi super komputer, pochwale się przed kumplami jaki to ja “sam” ułożyłem super zestaw i zdrowia wam.

bo na razie na taki mi wygląda.

20 tyś na kompa?