Dorobienie przycisku włączającego

Witam

Zamierzam skryć komputer w zakamarek w pokoju przez co będzie trudno dostępny. Chcę dorobić do niego przycisk włączający. Problem w tym że nie wiem dokładnie jaki to powinien być typ włącznika.

Odskakujący 1 sekundowy ? ( Dający tylko “sygnał” ) czy taki który po włączeniu nie odskakuje, cały czas przepływa przez niego prąd. Bo w sumie ten w obudowie jak każdemu odskakuje tzn. teoretycznie i powierzchownie na to patrząc daje sygnał płycie do odpalenia a ona już sama podtrzymuje zasilacz przy “życiu”. Bo wiem o tym że chcą odpalić zasilacz komputerowy “na zimno” czy jakoś się to nazywało trzeba połączyć zielony z czarnym kabelkiem i stąd moja wątpliwość i obawa w doborze odpowiedniego przycisku :wink:

Reasumując :

Taki ? ( nie odskakuje - napięcie/zetknięcie jest cały czas )

http://sklep.avt.pl/p/pl/264/przelaczni … st+2p.html

Tak jak piszesz: dajesz impuls, po puszczeniu przycisku zostaje on rozłączony, dalej podtrzymuje elektronika czyli musi to być przełącznik monostabilny , (jedna stabilna pozycja) wystarczy z jedną parą styków, które są w spoczynku rozłączone

Ten z linka jest bistabilny (dwie stabilne pozycje) czyli się nie nadaje, musi być działający jak np. włącznik dzwonka przy drzwiach :wink:

Okej :wink: Tyle chciałem wiedzieć. Dziękuje ;]

Pamiętaj abyś podłączył oba włączniki: Power i Reset.

W obu przypadkach są potrzebne takie same lub jeden podwójny z oddzielnymi prawami styków (nie może mieć połączenia między parami)