Dos box

Jaką komende trzeba wpisać aby uurochomić program z cd proszę o pomoc! ostatnio pisałem na ten temat bo nie umiałem urochomić programu matematyka a więc postanowiłem zainwestować w wiedze i kupić program nowy co sie okazało że też potrzebuje dosa SKANDAL na opakowaniu pisało system 95 lub nowszy! nic nie wspominali o dosie pomóznie mi prosze najlepiej napiszcie mi tą komende na forum a nie podajcie mi linków do stronek www. ponieważ tam zazwyczaj jest instrukcja jak odpalić gre która znajduje się na dysku dodam że stacje cd mam oznaczoną E: proszę o pomoc szkoda mi wywalać 50 zł na marne kupując ten program a systemu 98 nie posiadam HELP ME! !!

hmm a uzywasz dosboxa ? nie wiem czy nie bedziesz musial przekopiowac program na twardy i wtedy uruchomic. Jesli w dos boxie i masz program na dysku c to najpierw mount c \katalog w ktorym sie znajduje program\ pozniej przejdz na C i wpisz sciezke.

komenda o nazwie start gdzie musisz podać ścieżkę oraz rozszerzenia pliku EXE

beznazwy.jpg

e: ENTER - przejście na dysk e (twój cd)

dir ENTER - wyświetla co na dysku

start *.* - gdzie *.* to plik startowy progsa (rozszeżenie exe bat lub com)

Nie czytałeś dokładnie ostatniego mojego posta spróbuj odpalić program pod XP i ustaw go w trybie zgodności z WIN95.