DOS w Win XP


(Adam103) #1

Mam stary skaner: Rev Scan 19200i ,a do instalacji płytki z sterownikami i oprogramowaniem do niego potrzebny jest DOS. Czy naprawdę nie da się tego uruchomic na Win XP? Jak używałem Win Me ,skanerek śmigał wyśmienicie, a teraz kicha #-o . Jak ktoś kuma wczym rzecz, proszę o pomoz [-o<


(MaRa) #2

Po podłączeniu skanera powinno pojawić się okienko wyszukiwania sterownika, może po włożeniu płyty system sam odnajdzie na niej sterownik i zainstaluje. Albo system ma już wbudowany sterownik.

Problem w tym, że skoro instalator wymaga DOS-a, to oznacza że sterownik nie powstał dla Windowsa XP, więc na nim nie będzie działał. Pod XP potrzeba sterownika przynajmniej dla Windowsa 2000.

http://members.driverguide.com/driver/d … erid=63740


(Adam103) #3

Dzięki za odp., ale nic nie mogę zrobic, bo chcą 2,99$ za sterownik, a ja nie mam obecnie żadnej karty płatniczej żeby z tego skorzystac :frowning:


(SilberPunkt) #4

Wejdź na http://www.driverguide.com załóż sobie konto, po czym wpisz w wyszukiwarce “RevScan Tomato 19200i” - są do pobrania sterowniki do tego skanera do XP HE/Pro za kompletną darmochę… trzeba się tylko zarejestrować…

:roll:


(Adam103) #5

SilberPunkt , Dzięki za namiar sterowników do skanera. Niestety za cholerę nie wiem jak się zarejestrowac na tej stronce.Jak byś mi wytłumaczył łopatologicznie krok po kroku, jak ściągnąc te drivery, był bym dozgonnie wdzięczny.Bardzo potrzebuję użyc skanera i nie mogę.Z góry dziękuję

-skydam


(sdar) #6

skydam , Ponieważ akurat mam konto w tym serwisie więc pobrałem dla Ciebie plik sterownika.

Możesz go pobrać tutaj: http://wrzucacz.pl/file/4431208872550

Jednak w komentarzach umieszczonych przy tym sterowniku znalazłem informację, że czasami instalacja nie może być ukończona, bo odrzucane są numery seryjne skanera, które należy wprowadzić (numer znajduje się na tylnej ściance skanera). W przypadku wystąpienia takiego problemu możesz spróbować wprowadzić numer uniwersalny Plusteca czyli 52G106000000 ale też nie mogę zagwarantować sukcesu instalacji.

Innym rozwiązaniem, które znalazłem i które prawdopodobnie może być zastosowane to zainstalowanie sterowników do skanera OpticPro 1248U Podobno Twój skaner pracuje na nich bezproblemowo ale oczywiście są to tylko opinie, których nie weryfikowałem bo nie mam takiego skanera jak twój. Ze znalezieniem sterowników do OpticPro 1248U nie powinieneś mieć problemów bo w Googlach jest ich sporo.