Dość długi czas skanowania

(Zbysiek4) #1

Witam. Wczoraj zainstalowałem Outpost Firewall Pro i Eset Noda AntyVirus 4. Około godz 22. włączyłem go na skanowanie całego dysku wyłączylem monitor i poszedłem spać. Wstaję rano ok.7 i patrze a Nod skanuje mi dopiero partycje D. (są trzy partycje C,D,E) myślę, że mógł się zawiesić podczas skanowania. I mam pytanko, czy w ustawieniach coś muszę zmienić, czy Noda zmienić na coś innego? Na coś co by dobrze współracował z Outpostem czy reinstalka? Proszę o pomoc :slight_smile: P.S Śmieci żadnych nie mam na kompie :slight_smile:

(niezDarek) #2

a jak dużą masz partycje c:/ ??

może masz dużo danych na niej i tyle potrzebował,

jak się obawiasz o problemy z programem przeskanuj jeszcze raz system.

(Danielm86) #3

Najpierw to ty zrób defragmentację. Polecam Iobit Smart Defrag. Daj tryb Deep Optimze. Wcześniej usuń śmieci CCleaner'em, odłącz neta i pozamykaj wszystkie programy.

(Rafal Kowynia) #4

Do "master_zonk6" to w pełni cię popieram jednak długość skanowania jest najczęściej zależna od dużel ilości małych pliczków. Więc im więcej programów tym dłużej trawa ich skanowanie.

(Blotny) #5

Co to, to nie, chyba, że nie będzie chciał wstać :). Z tym NOD`em to wszystko w porządku? Mi kiedyś drukarka instalowała się pół dnia, bo przez pomyłkę włączyłe sobie aktualizację, a że wolne łącze było, to i się ściągało woolno. No i zrób, to co mówil devil33.