Dość długi czas skanowania

Witam. Wczoraj zainstalowałem Outpost Firewall Pro i Eset Noda AntyVirus 4. Około godz 22. włączyłem go na skanowanie całego dysku wyłączylem monitor i poszedłem spać. Wstaję rano ok.7 i patrze a Nod skanuje mi dopiero partycje D. (są trzy partycje C,D,E) myślę, że mógł się zawiesić podczas skanowania. I mam pytanko, czy w ustawieniach coś muszę zmienić, czy Noda zmienić na coś innego? Na coś co by dobrze współracował z Outpostem czy reinstalka? Proszę o pomoc :slight_smile: P.S Śmieci żadnych nie mam na kompie :slight_smile:

a jak dużą masz partycje c:/ ??

może masz dużo danych na niej i tyle potrzebował,

jak się obawiasz o problemy z programem przeskanuj jeszcze raz system.

Najpierw to ty zrób defragmentację. Polecam Iobit Smart Defrag. Daj tryb Deep Optimze. Wcześniej usuń śmieci CCleaner’em, odłącz neta i pozamykaj wszystkie programy.

Do “master_zonk6” to w pełni cię popieram jednak długość skanowania jest najczęściej zależna od dużel ilości małych pliczków. Więc im więcej programów tym dłużej trawa ich skanowanie.

Co to, to nie, chyba, że nie będzie chciał wstać :). Z tym NOD`em to wszystko w porządku? Mi kiedyś drukarka instalowała się pół dnia, bo przez pomyłkę włączyłe sobie aktualizację, a że wolne łącze było, to i się ściągało woolno. No i zrób, to co mówil devil33.