Dość nietypowa przeglądarka zdjęć


(arlid) #1

Witam. Poszukuję dosyć nietypowej przeglądarki zdjęć. Szukam dwóch funkcji, niekonieczne w jednym programie.

 

  1. Automatyczne wyszukiwanie podobnych fotografii (nie duplikatów). Chodzi mi o znalezienie bardzo podobnych zdjęć, z których mogę wybrać najlepsze. Z łatwością do znalezienia np. na Androida - na Windowsa jeszcze nie spotkałem.

  2. Możliwość zaznaczenia wielu zdjęć za pomocą checkboxów przy przeglądaniu i przeniesieniu wszystkich do nowego folderu. Lepszą opcją byłoby pełnoekranowe przeglądanie biblioteki i zaznaczanie, czy od razu przenoszenie pojedynczych zdjęć jakimś skrótem klawiszowym.

 

Będę wdzięczny jak coś podpowiecie, bo muszę jakoś ogarnąć tą masę fotek.


(drunkula) #2

Swojego czasu robiłem to tak, że po wyczyszczeniu kosza przeglądałem pełnoekranowo, fotki które mi przypasowały kasowałem (paradoksalnie), a po dotarciu do końca katalogu przenosiłem to co zostało w inne miejsce, a z kosza przywracałem całą zawartość.

Trochę na około, ale bez dodatkowych narzędzi :wink:


(arlid) #3

Sposób niegłupi :slight_smile: Może skorzystam jak nic się nie znajdzie, bo jakoś muszę ten bajzel ogarnąć :wink:


(ichito) #4

Obydwie możliwości posiada XnView

  • podczas przeglądania folderu w miniaturach (do zastosowania dla pojedynczych obrazków lub wielu) lub podczas podglądu pełnoekranowego pojedynczego obrazka można użyć skrótu Alt+M do przeniesienia lub Alt+C do skopiowania do innej lokalizacji

  • w menu “Narzędzia” wybiera się polecenie “szukaj podobnych plików” i wybiera się suwakiem poziom podobieństwa - wybierasz lokalizację (folder, dysk) i uruchamiasz szukanie. Podobnie na poziomie podobieństwa działa wyszukiwanie w wielu programach do szukania duplikatów