Dość regularne całkowite spowolnienie komputera

Witam. Dość niedawno dokładnie formatowałem komputer i zainstalowałem skrupulatnie programy i sterowniki. Od pewnego czasu komputer zaczął tak regularnie całkowicie spowalniać. Najpierw opiszę co robiłem w tej sytuacji a później opiszę spowolnienie.

W tej sytuacji zdefragmentowałem dyski, przeskanowałem komputer programem antywirusowym, zoptymalizowałem programem TuneUP Utilities 2008, następnie odkurzyłem komputer dość dokładnie. Przy przeglądaniu internetu temperatura CPU wynosi średnio 53 na rdzeniu (teraz). Nie wiem od czego to się zaczęło bo nie zauważyłem tego od razu.

Oczywiście sprawdziłem uruchamianie w msconfig.

Specyfikacja komputera

System:

Microsoft Windows XP Home 2002 SP3 ze wszystkimi aktualizacjami Windowsa.


Procesor:

AMD Sempron 3200+


Pamięć RAM:

DDR2 1024mb Kingston Dual Channel 633MHz + 512mb Goodram 577MHz (mogłem minimalnie przekręcić hercarz)


Karta Graficzna: 

ATI Radeon Sapphire HD 2600 Series 512mb DDR3


Karta Dźwiękowa:

Creative Sound Blaster Audigy SE


Dysk Twardy:

Maxtor 6Y160M0 160GB Serial ATA

Opiszę jak wygląda to całkowite spowolnienie.

Występuje ono całkowicie we wszystkim. Czy to gry, czy system, czy film, czy nagranie na youtube.pl., czy nawet pisanie dokumentu w Word. Jednak występuje to bardziej w odtwarzaniu filmów youtube a najbardziej w grach (być może jest poprostu bardziej zauważalne. Obadałem to trochę. Wtedy w grze Counter-Strike 1.6 fpsy spadają z 80 do około 15 lub mniej. W Oblivion (bardziej wymagający) przez jakiś czas po prostu nie warto grać bo nic się nie zrobi. Przy oglądaniu filmu na youtube wtedy nie da się nawet wstrzymać odtwarzania ani ściszyć nawet za pomocą przycisków klawiatury. Przy przytrzymaniu ściszenia zostanie ono wykonane kiedy skończy się spowolnienie. W grach też przyciski nie reagują przez jakiś czas.

To spowolnienie trwa zwykle około 10 sekund.

Gdy nagrywałem nagrania z gry to po prostu co kilka minut robiłem przerwę, czekałem aż to minie i dalej nagrywałem.

Efekt ten na prawdę bardzo rzadko występuje podczas pisania czegoś a najczęściej tak jak mówiłem w odtwarzaniu i w grach. Na przykład podczas pisania tego posta nie wystąpiło to ani razu. Od początku pisania posta spadła temperatura CPU do 47 stopni. Co o tym sądzicie? Jeśli przeczytaliście tego posta całego to już wam dziękuję :stuck_out_tongue:

Witam mam bardzo podobne efekty robiłem format C i nic nie pomaga,szczególnie w czasie pisania dopiero po kilku sekundach pojawiają się literki,jeśli znajdziesz rozwiązanie napisz proszę ja tez napiszę Ci jeśli coś będę wiedział.

a jak z napięciami jest u ciebie ??

ponad to chyba masz coś nie tak z chłodzeniem konkretnie CPU