Dosowy program do kopiowania danych


(Yakuza69) #1

Poszukuję programu który będzie bootowalny z płyty lub z usb za pomocą którego będę mógł kopiować dane z partycji na partycję lub inny nośnik usb.


(marcin82) #2

Zapoznaj się np. z taką dystrybucją live-cd linuksa:

http://www.sysresccd.org/Download .

Aby nie było problemów, zapoznaj się z tym:

http://jakilinux.org/instalacja/podzial-na-partycje/

oraz z tym:

http://debian.linux.pl/threads/704-Mont ... 1#post9204

podpunkt c).

Natomiast program, o który pytasz to konsolowy Midnight Commander (działa jak Norton Commander) - uruchamiany w konsoli poleceniem:

mc

(Yakuza69) #3

Ściągam live-cd, rzeczywiście kiedyś miałem ale zapomniałem.

Natomiast MC byłby jeszcze lepszy, mówisz o konsoli mam rozumieć o wierszu poleceń, przy uruchomieniu ? Wpisuje w cmd polecenie mc i nic. Nie ma takiego polecenia.


(Witekmr) #4

"Natomiast MC byłby jeszcze lepszy, mówisz o konsoli mam rozumieć o wierszu poleceń, przy uruchomieniu ? Wpisuje w cmd polecenie mc i nic. Nie ma takiego polecenia."

Mówiąc o konsoli kolega miał na myśli terminal z linux'a a nie wiersz poleceń z windows . Musisz sprawdzić czy MC znajduje się wsród programów wchodzących w skład dystrybucji livecd której zamierzasz używać .


(marcin82) #5

W tej, którą polecilem jest na pewno midnight-commander oraz sterownik ntfs-3g. Midnight commander, co jest dziwne, nie występuje we wszystkich popularnych dystrybucjach w standardzie, a moim zdaniem powinien.

Fonster pytał o program dosowy, system rescue cd domyślnie uruchamia się bez środowiska graficznego i wtedy wystarczy podmontować interesujące nas partycje i uruchomić polecenie:

mc

(Yakuza69) #6

Jest, ale chodzę tylko po plikach na live-cd. Znalazłem inny program Dos Navigator ale ten zmienia nazwy plikom.