Dostawa linuxa za free?

Kupiłem specialne wydanie pc formatu zainteresowal mnie wontek o darmowej dostawie linuxa do domu.

Czy ja cos ma placic za linuksa czy za cos innego ??

P.S. Co mam zrobic na http://shipit.ubuntu.com zeby dostac linuxa?

no pewnie, że tak. przecież za darmo Ci nie będą przysyłać. robią to bardzo sprytnie, gdyż przy odbiorze jesteś zmuszony to zapłaty ~23E, jeśli nie zrobisz tego do 2 tygodni, sprawa trafia firmy windykacyjnej, która będzie się upominać o te pieniążki.

a tak na serio , był na forum obszerny temat. poszukaj.

p.s. z zamawianiem poczekaj jeszcze parę dni, gdyż 19 kwietnia wychodzi stabilny Ubuntu 7.04 i warto, żeby to on już zapukał do naszych drzwi:)

oczywiście dużo szybciej będzie zacząć przygodę ściągając dystrybucję z netu (przesyłka idzie od 2-6tyg.), ale jak tam chcesz.

edit. widzę, że niektórzy jednak nie czytają postów do końca, więc pogrubię pewien bardzo ważny fragment.

A co myslicie o FreeBSD ?

Warto go zainstalować czy czekac na nowy Ubuntu??

zainstaluj potestuj ;] poczytaj o tych systemach na http://www.jakilinux.org

Dobry system, do pewnych zastosowań bardziej, do innych mniej. Jeżeli do użytku ogólnego, na desktop to lepsze będzie Ubuntu.

A fedora core 6? No, albo Mandriva 2007. :mrgreen:

Z tą wysyłką to jest chyba tak ,że wysyłają tylko 6.06 więc 7 nie dostaniesz ale nie jestem pewny.Jak ja zamawiałem dostałem też 6.06 mimo ,.że 6.10 był już od dawna dostępny. FreeBSD dobry jak najbardziej ale na serwer nie do użytku domowego.

Wysyłają tylko wersje L(ong)T(time)S(upport). Ostatnią taką jest własnie 6.06, wiec ją właśnie wysyłają. Jak pojawi sie kolejna wersja LTS to dopiero ją bedą wysyłać. Do tej pory bedzie ciągle 6.06.

6.10 też niekiedy wysyłają. na forum.ubuntu.pl są nawet foty.

jakiś cud normalnie :slight_smile:

Areh: Ostatnio po zalogowaniu pojawiła się informacja, że 7.04 będzie oficjalnie wysyłane.

Pozdrawiam

zamawianie ma tylko ta zalete ze daja ladna plytke no i mozna zamowic karton tego i zaoszczedzic nagrywarke …

ale zeby jedna plyte brac to troche bez sensu lepiej samemu sciagnac takie .iso jakie sie chce, sprawdzic sume, nagrac i instalowac.

Ubuntu jest wysyłane BEZ ŻADNYCH OPŁAT

ElektroT wiesz czym jest ironia? Przeczytałeś post freedom do końca?

Ja dostałem do domu 10 Cd Ubuntu ZA free! !!

Bez żadnych kosztów tylko czekałem na nie 3 tygodnie

bzdóra wersja 5.10 starsza od 6.06 nie była LTS a wysyłali…a pozatym można już zamawiać 7.04 :slight_smile: Która także nie jest LTS

sexter1515:

Faktycznie jest się z czego podniecać … właśnie takie zamawianie to jest marnowanie pieniędzy canonical bo te płytki itak będą tylko u ciebie leżeć i się kurzyć…

Wczoraj zamówiłem 7.04. Trochę długo może iść (około 4 tygodni), ale za to będę miał naklejki :smiley:

ubuntu jest darmowe, ja mam jako serwer na 4 kompach 6.06 LTS dzieli mi także łącze internetowe ale to wymagało odpowiedniej konfiguracji, ale warto było polecam. Teraz zamuwiłem ubuntu 7 jak dostanę to go odrazu zainstaluję i zobaczę jak chodzi :mrgreen: (wysyłka jest darmowa) :wink:

jacekhe jeżeli masz zamiar te ubuntu ff wrzucić na te 4 servery to lepiej zostań przy 6.06 :slight_smile: Jest starsza ale zato więcej poprawek na nią wyszło i jest bardziej dopracowana i stabilniejsza :slight_smile: FF nadaje sie na desktop dla tych którzy lubią nowości :slight_smile:

Ubuntu ff narazie przed instalacją zrobię mały test włączę sobie jako Live CD i zobaczę jak się zachowuje, jak będzie mi odpowiadać to zainstaluję a jak niebardzo to pozostanę przy 6.06 LTS. Zrobię wcześniej mały test aby uniknąć niespodzianek :wink: