Dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany Windows 10 + Geforce gt 730

Witam! Jestem już w kropce. Po zainstalowaniu ponad rok temu windows 10 zaczął podczas przeglądania stron pojawiać się problem ze sterownikiem. Niekiedy pojawiał się martwy ekran (obraz zatrzymywał się w miejscu). Używałem wtedy ASUS Nividia geforce gt630. Przeinstalowywanie sterowników nic nie pomagało. Instalacja systemu na czysto również. Zmieniłem zasilacz na nieco mocniejszy 450W sądząc iż może być to problem z zasilaniem. Poddałem się i przełączyłem na kartę zintegrowaną, gdzie wszystko działało OK. Po jakimś roku wróciłem do tematu, gdyż zmieniłem monitor. Pobrałem najnowsze sterowniki ze strony nividia, system aktualny ale problem zaczął się pojawiać pod nowym błędem: “Dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany”. Teraz najlepsze… Kupiłem nową kartę graficzną ASUS Nividia geforce gt730. Mam to samo. System zainstalowany na czysto przed pobraniem aktualizacji z Windows Update - raczej działa dobrze. Po aktualizacji występuje błąd “Dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany”. Szukałem pewniej prawidłowości w występowaniu usterki i zauważyłem, że najczęściej dzieje się to po pewnym czasie oglądanie filmu z YT przy rozdzielczości 1080hd. Dodam, że w komputerze mam zainstalowane dwa dyski twarde i na drugim mam oryginalny system przy zakupie komputera - Windows Vista i tam problem nie występuje.

Komputer stacjonarny HP Pavilion PC a6140pl
Procesor: Intel® Core™ 2 CPU 6320 @ 1.86GHz 1.87 GHz
Ram: 4GB
System: Windows 10 32bit

Czyli stary komputer i nowy system i są problemy? prawdopodobnie problem robi sterownik do karty grafiki.

Sprawdź jak ten GT730 działa na sterowniku systemowym W10.

Ster GF odinstaluj z trybu awaryjnego tym:

Edit:

I max sterownik do tej karty jest do W8?
http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/82837/pl

Co znaczy że max sterownik do tej karty jest do W8?
Dodam jeszcze że przy gt630 pracował jeszcze windows 8.1 i tam było dobrze.

To znaczy, że brak sterowników do W10 do tej karty.

geforce gt730 jest nowa zakupioną przeze mnie kartą z aktualniej linii kart geforce. Na stronie jest sterownik do Windows 10.

Przepraszam mój błąd, cały czas myślę i piszę o 7300 GT.

Czyli, sprawdź na systemowym W10, a później sprawdź na sterowniku z płyty CD do karty i W10 32.

Usunąłem sterowniki podanym narzędziem. Zainstalowałem sterowniki z Windows Update. Podczas oglądania klipu na YT w trybie pełnoekranowym 1080hd "Dostęp aplikacji do sprzętu graficznego został zablokowany. Usunięcie sterowników jeszcze raz powyższym narzędziem i zainstalowanie najnowszych ze strony nvidia - ten sam objaw. Nie jestem teraz w stanie sprawdzić czy podobnie będzie się zachowywało przeglądając strony internetowe. …ale przyznam szczerze, że przewertowałem cały Internet, 3 razy postawiłem system na nowo na czysto (instalacja z nośnika windows10) i jestem już bezsilny …zastanawiam się nad powrotem do 8.1

Ale miałeś zrobić coś innego?

I z tego co widzę, to chyba problem nierozwiązany?

Ewentualne rozwiązania, to aktualizacja biosu płyty i zabawa wersjami sterownika do karty.

Edit:

W10 zaktualizowałeś do najnowszej wersji + wszystkie poprawki?

Przed chwilą odtwarzając film na YT zawiesiła cały komputer, po czym niebieski ekran. System aktualny, bios płyty głównej też zaktualizowałem. Po prostu jestem bezsilny. Od tygodnia nie mam sprawnego komputera, czeka mnie instalowanie wszystkich aplikacji na nowo, bo system czysty. Oddam chyba 730 bo niby mam 15 dni na zwrot, wstawię z powrotem 630 (objawy identyczne) i albo zainstaluje 8.1 albo przełączę się na kartę zintegrowaną.

Najwidoczniej karta była niekompatybilna. Geforce 210 działa bez problemu.

U mnie chodziło o konfigurację wielu monitorów (gtx560Ti). Zmieniłem klonowanie na monitor rozszerzony i problem zniknął.