Dostęp do internetu - potrzebuje porady:D

(Snupi00) #1

Siemqa!!

Chcę zmienić internet na firmę Air Bites (http://www.airbites.net.pl/pl/) działają oni na terenie Wrocławia dają łącze do 1mb/s za 62 lub 54zł miesięcznie ale jest problem… dostęp do iinternetu odbywa się przez:

Jak to działa?

Abyście mogli Państwo skorzystać z naszej oferty musimy podłączyć was do Internetu. To oczywiste. Ale podłączenie to może odbywać się na rożne sposoby w zależności od możliwości technicznych występujących w danej lokalizacji. Jest kilka sposobów:

* poprzez zasięg z naszych stacji bazowych. Bezprzewodowo poprzez zainstalowanie niewielkiej anteny zewnętrznej

* gdy tego zasięgu brak, poprzez modem DSL na linii telefonicznej operatorów telefonii stacjonarnej (TP SA, Netia, Dialog). oraz zainstalowanie tej samej anteny zewnętrznej

* natomiast jeśli w danej lokalizacji występuje już nasza sieć zbudowana na kablach, to poprzez kabel ethernetowy

Wybór sposobu podłączenia ocenia pion techniczny naszej firmy.

na 99% nie będzie to kabel tylko tzw radiówka i teraz pytanko czy mając internet na radi jest realne wyciągnięcie tych 128kB/s??(1mb/s)?? to mnie interesje prosze o pomoc

PS napiszcie też coś na temat tego połaczenia przez TP bo chyba nie rozumiem tego:D radiówka to wiem i kabel tez ale przez TP i do tego jakas antena??

(Dod) #2

A to mnei rozwaliło…

W zależności od jakości łącza, jeżeli jest to w mieście to będziesz miał tylko na papierze 1 mb :slight_smile: A w rzeczywistości… no cóż… poza tym nie licz że w czasie burzy będziesz miał net.

(Snupi00) #3

No bo ja chyba nie rozumiem jak jest przez TP to kapuje ale po co jeszcze do tego antena:P

A jakie transfery można wyciągnąć na radiówce?? teraz mam osiedlowke lana 512 no i w nocy ściąga 64kB.s czyli na maxa a jak będzie z tym??

(jaru_r) #4

Jestem w sieci radiowej i u mnie transfery dochodzą do 1Mbit/s (128kB/s). A o zakłóceniach powodowanych przez pogodę to chyba jakieś mity krążą - do odległości 2km od nadajnika transfer pozostaje niezmienny (przynajmniej w naszej sieci) bez względu na wiatr, burze, deszcz, śnieg, czy mgły.

(fiesta) #5

snupi00 nie zawracaj se :dupa: jakimiś niesprawdzonymi ofertami, skorzystaj z pewnej, dobrej oferty Dialogu dostęp za pomocą linii telefonicznej i przynajmniej nie będziesz zależny od kaprysów pogody.

(Snupi00) #6

Ta dialog…ale ceny też robią swoje:D

Ja byłbym od nadajnika coś w okolicach 200-300m chyba zdecyduje się na to wezmę umowę na 3miechy i przetestuje jak wszystko będzie Ok to zostane przy tym. Tylko obawiam się zakłuceń sygnału przez złe warunki atmosferyczne

(Asterisk) #7

Mój poprzedni provider zapewniał łączność radiową z mojego

budynku do swojej siedziby - była to odlagłość ok 3 km

i przez 4 lata nie zauważyłem problemów z tego powodu.

(Airborn) #8

Dokladnie. Moja siec dziala na zasadzie dwuch sieci ethernet polaczonych za pomoca lacza radiowego, w kazdej sieci jest okolo 200 osob. Transfer jest na poziomie 4mb/s, a warunki atmosferyczne niemaja zauwazalnego wplywu na jakosc polaczenia. Tak wiec chyba niemusisz bac sie radiowki…

(Snupi00) #9

Pytam się bo mój kuzyn ma radiówka…nurza brak netu a co to mówić o grze przez internet - po 22 można pograć w CSa:P ale on ma tylko 128kb/s a ja miałbym 1mb